Lietuvoje

2015.02.14 17:10

TS-LKD rinkimų programa: jokios alkoholio ir vaistų reklamos, aptvertos mokyklos

Liepa Želnienė, 15min.lt 2015.02.14 17:10

Valdančioji Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija paskutinė iš parlamentinių partijų šeštadienį pristatys savo rinkimų programą.

Valdančioji Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija paskutinė iš parlamentinių partijų šeštadienį pristatys savo rinkimų programą.

15min.lt gautame dokumente rašoma, kad stengdamasi gerinti Lietuvos visuomenės sveikatą, TS-LKD ketina visiškai uždrausti alkoholio, vaistų ir maisto papildų reklamą. Be to, TS-LKD siūlosi tvoromis aptverti visas Lietuvos mokyklas.

TS-LKD programoje, kurią rengė dabartinis Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas, numatoma, kad alkoholis turi būti pardavinėjamas tik specializuotose parduotuvėse ar skyriuose.

Tokį siūlymą A. Matulas teikė ir šios kadencijos Seimui, tačiau jis buvo atmestas.

Be to, TS-LKD, gavusi valdžią po Seimo rinkimų, numato visiškai uždrausti alkoholio vartojimą viešuose renginiuose, dalį akcizo už alkoholį ir tabaką skirti sveikos gyvensenos renginiams remti.

Baus „nesveikuolius“

Be to, TS-LKD pageidautų įteisinti tokią tvarką, pagal kurią „žmonėms, kurie akivaizdžiai piktnaudžiaus savo sveikata“ būtų apmokestinami didesniais mokesčiais.

„Žmonėms, kurie akivaizdžiai piktnaudžiaus savo sveikata ir eikvos sveikatos draudimo fondo lėšas, bus didinami mokesčiai ir atvirkščiai – žmonėms, kurie saugos savo sveikatą, siūlysime mokesčių lengvatas ar kitaip sieksime juos skatinti“, – rašoma programoje.

Tiesa, joje nenumatoma, kaip bus atskiriami žmonės, kurie rūpinasi savo sveikata nuo tų, kurie ja piktnaudžiauja.

TS-LKD teigia sudarysianti sąlygas Lietuvoje platinti pigesnius kokybiškus vaistus.

Aptvers mokyklas

Rinkimų programoje TS-LKD teigia, kad po rinkimų imtųsi ir dar vieno grandiozinio plano. Partija teigia, kad dėl moksleivių saugumo ir sveikatos būtina tvoromis aptverti visas Lietuvos mokyklas.

„Apsaugosime (aptversime) visų mokyklų teritorijas. Į jas per budėtojo punktą galės patekti tik mokiniai ir mokytojai. Iš šių teritorijų pamokų metu mokiniai negalės išeiti, teritorijoje bus užtikrinta tvarka ir saugumas. Mokinių tėveliai, išleidę vaikus į mokyklą, galės jaustis žymiai saugiau ir ramiau“, – rašoma programoje.