Lietuvoje

2014.07.06 12:56

D. Grybauskaitė Lietuvių tautai palinkėjo dirbti šalies labui

BNS 2014.07.06 12:56

Prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino lietuvius dirbti savo šalies labui, atsisakant ir dalies asmeninio laiko. Pasak šalies vadovės, tai tokia nuostata turi tapti didžiausia vertybe.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino lietuvius dirbti savo šalies labui, atsisakant ir dalies asmeninio laiko. Pasak šalies vadovės, tai tokia nuostata turi tapti didžiausia vertybe.

„Dabar, keldami Lietuvos vėliavą prie savo namų, galvokime apie tai, kad daugybė žmonių daro tą patį, sujungti vieno tikslo, vieno vardo – Lietuva. Kad šios trys spalvos – mūsų visų garbė, mūsų visų laisvė ir teisė būti tuo, kuo esame. Mielieji, šiandien svarbus yra kiekvienas žmogus, dirbantis Lietuvai, kiekvienas Lietuvos žmogus. Būti sąžiningam, nelikti abejingam, atsisakant dalies asmeninio laiko dėl bendruomenės, dėl savo šalies. Visa tai turi tapti didžiausia mūsų visų vertybe“ – sekmadienį minint Valstybės dieną vėliavų pakėlimo ceremonijoje sakė D. Grybauskaitė.

„Todėl nepaklyskime vienadieniuose nesutarimuose, ieškokime, vertinkime ir saugokime viską, kas mus sujungia. Kas skatina susitelkti, žvelgti viena kryptimi ir žengti bendru keliu“, – pridūrė prezidentė.

Istorinės ir nacionalinės vėliavos pakėlimo ceremonijoje šalies vadovė pabrėžė, kad vėliava jungia lietuvių tautą ir ją vienija.

„Virš mūsų galvų pakilusios vėliavos darkart sujungė mus į vieną tautą ir vieną valstybę – Lietuvą. Į mūsų visų Tėvynę. Mūsų trispalvė – ne tik valstybės, bet ir kiekvieno jos piliečio simbolis. Tai ženklas, kuris mus sujungia bendriems tikslams ir skatina vienybės jausmą. Tai trys spalvos, reiškiančios mūsų tapatybę ir savitumą. Mūsų namus ir mūsų gyvenimą“, – teigė šalies vadovė.

D. Grybauskaitė priminė šalies gyventojams, kad trispalvė buvo tapusi kovos su okupantais simboliu ir ją iškeldavo tik patys drąsiausi.

„Dar puikiai mename laikus, kai Lietuvos vėliava buvo tapusi pasipriešinimo okupantams simboliu. Kai iškelti ją prie savo namų išdrįsdavo tik drąsiausi disidentai, nepabūgę persekiojimų ir kalėjimo. Su trispalve rankose kovojome už Laisvę. Su trispalve atkūrėme Nepriklausomybę ir įsiliejome į demokratiškų Europos valstybių šeimą“, – sakė prezidentė.

Iškilmingoje vėliavų pakėlimo ceremonijoje taip pat dalyvavo premjeras Algirdas Butkevičius, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, ministrai, politikos ir visuomenės veikėjai. Premjeras išplatintame sveikinime priminė, kad Valstybės diena primena Lietuvos kelią europinio pripažinimo link.

„Liepos 6–ąją švęsime pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventę – Valstybės dieną. Svarbi ir didinga ši diena. Ji primena mums, jog didelės pastangos, išmintis ir politinis įžvalgumas padėjo anuomet iš istorijos ūkanų iškilti Lietuvos valstybei ir pasukti europinio pripažinimo link“, – sveikinime sakė premjeras.

Vėliavų pakėlimų ceremonijoje griaudėjo pabūklų salvės, šventės proga skrydžiu renginio dalyvius pagerbė Lenkijos karinės oro pajėgos.

1253 metų liepos 6-ąją dieną buvo karūnuotas Lietuvos karalius Mindaugas. 1990 metais Mindaugo karūnavimo diena buvo paskelbta Valstybės švente.

Šią dieną jau šeštus metus iš eilės 21 valandą visi lietuviai kviečiami kartu giedoti šalies himną – „Tautišką giesmę“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.