Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Prezidentė įteikė valstybės apdovanojimus karininkams, dainininkams ir visuomenės veikėjams

BNS 2015.09.08 13:45

Sekmadienį Valstybės dienos proga prezidentė Dalia Grybauskaitė Prezidentūroje įteikė valstybės apdovanojimus karininkams, dainininkams ir rašytojams, visuomenės veikėjams ir kitiems šaliai nusipelniusiems asmenimis.

Sekmadienį Valstybės dienos proga prezidentė Dalia Grybauskaitė Prezidentūroje įteikė valstybės apdovanojimus karininkams, dainininkams ir rašytojams, visuomenės veikėjams ir kitiems šaliai nusipelniusiems asmenimis.

„Šiandien apdovanojame tuos, kurių širdyse ir darbuose Lietuvai skirta šventa vieta. Savo gyvenimais jie liudija nenuginčijamą tiesą: Lietuva yra brangi, nes vienintelė. (...) Todėl šiandien didžiuojamės Jumis, kurie gynėte ir ginate Lietuvos laisvę, puoselėjate ir kuriate jos kultūrą ir meną, rūpinatės, kad gyventume skaidriai, gydote ir globojate Lietuvos žmones, garsinate Lietuvos vardą pasaulyje“, – ceremonijoje sakė D.Grybauskaitė.

Tarp apdovanotųjų – kadenciją baigęs Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, rašytojas Jakovas Grigorijus Kanovičius, dainininkas Algirdas Kaušpėdas.

A.Pocius apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi. Generolas pagerbtas kaip „ypač nusipelnęs stiprinant Lietuvos karinį bendradarbiavimą ir narystę NATO bei euroatlantinėse struktūrose“. J.G.Kanovičiui įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didysis kryžius, o A.Kaušpėdui įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis.

Žemaičių partizanų apygardos Kardo rinktinės vadui Kazimierui Kontrimui po mirties skirtas Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžius. Partizanas, turėjęs Tėvo ir Montės pravardes, žuvo 1952 metais patekęs į sovietų agentų pasalą.

Šalies vadovė taip pat apdovanojo monsinjorą kunigą, popiežiaus Jono Pauliaus II lietuvių kalbos mokytoją Stasį Žilį – jam įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžius.

Vyčio Kryžiaus ordino Riterio kryžiumi po mirties apdovanoti Tauro apygardos Birutės rinktinės partizanų rėmėja, politinė kalinė Malvina Dovydaitienė ir neginkluoto antisovietinio pasipriešinimo dalyvis, Butkiškių partizanų būrio organizatorius ir vadas, sušaudytas 1945 metais Juozas Vilemas. Riterio kryžiai taip pat įteikti „Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos“ leidėjoms ir platintojoms Onai Kavaliauskaitei ir Bronislavai Vazgelevičiūtei.

Aktoriui Rolandui Kazlui įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis. Toks pat apdovanojimas įteiktas ir Lietuvos operos solistui Edgarui Montvidui Prudkauskui.

Apdovanojimai prezidentės dekretu skirti iš viso daugiau nei 30 asmenų, tarp jų yra dvasininkų, aktorių, verslininkų, Europos Sąjungos (ES) institucijų atstovų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.