Lietuvoje

2014.07.05 18:36

Idėja dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo vertinama prieštaringai

BNS2014.07.05 18:36

Idėja nuo 141 iki 101 sumažinti Seimo narių skaičių tarp politikų ir politologų sulaukė skirtingų vertinimų.

Idėja nuo 141 iki 101 sumažinti Seimo narių skaičių tarp politikų ir politologų sulaukė skirtingų vertinimų.

Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė sakė mananti, kad toks pasiūlymas yra pernelyg drastiškas, jį įgyvendinus gali imti trūkti kompetentingų atstovų komitetuose. „Demokratija – prabanga, o prabanga kainuoja“, – BNS sakė socialdemokratė.

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius teigė apie tokią iniciatyvą girdintis jau bent penktą kartą ir sakė neatmetantis, jog taip tiesiog siekiama pigaus populiarumo. „Vasaros metu, kada rimtų temų nebelieka, tada imama kelti šią iniciatyvą“, – BNS sakė konservatorių lyderis.

Tuo metu BNS kalbinti Darbo partijos, „Tvarkos ir teisingumo“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai idėją palaikė. Liberalų sąjūdžio atstovas Gintaras Steponavičius sakė, kad parlamentarų skaičiaus sumažinimas būtų „pakankamai logiškas žingsnis“.

Vilniaus universiteto profesorius Raimundas Lopata taip pat atkreipė dėmesį, kad šia tema diskutuojama ilgai. Pasak jo, jei klausimas būtų rimtai svarstomas, toks žingsnis galėtų būti logiškas, atsižvelgiant į gyventojų skaičiaus mažėjimą.

„Jei ši iniciatyva nėra dar vienas triukas prieš artėjančius rinkimus, pavyzdžiui, savivaldos, tai yra svarstytina. Šis žingsnis būtų logiškas dėl sumažėjusio gyventojų skaičiaus“, – BNS sakė R. Lopata.

Kauno technologijos universiteto Politikos ir viešojo administravimo instituto direktorius profesorius Algis Krupavičius teigė, kad iniciatyva politikai siekia populiarumo.

Jis priminė, kad 1996 metais referendumas dėl Seimo narių skaičiaus žlugo, ir atkreipė dėmesį, kad sąlyginai toks sprendimas nedarytų reikšmingos įtakos biudžetui.

Pataisą dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo pasirašė 36 įvairioms Seimo frakcijoms priklausantys politikai.

Iniciatyvų mažinti Seimo narių skaičių buvo ne viena, tačiau daugumos palaikymo jos nesulaukdavo.

Norint priimti konstitucinę pataisą, jai turi pritarti 94 Seimo nariai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt