Lietuvoje

2012.09.20 10:53

Įtariamosios Darbo partijos byloje ligos sukėlė įtarimų prokurorams

ELTA2012.09.20 10:53

Generalinė prokuratūra trečiadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai suklastotų medicininių pažymų Darbo partijos byloje.

Generalinė prokuratūra trečiadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai suklastotų medicininių pažymų Darbo partijos byloje.

Gali būti, kad įmonės „AND Klinikos“ direktorė E. G. piktnaudžiavo ir klastojo dokumentus.

Prokuratūra nustatė, kad Vilniaus apygardos teismui, nagrinėjančiam Darbo partijos vadinamosios „juodosios buhalterijos" bylą, buvo pateiktos įtarimų keliančios medicininės pažymos, pateisinančios kaltinamosios Vitalijos Vonžutaitės nedalyvavimą teismo posėdžiuose, taip vilkinant teismo procesą.

Ikiteisminį tyrimą pavesta organizuoti Vilniaus apygardos prokuratūrai.

Generalinės prokuratūros kaltinamajame akte Darbo partija kaltinama sistemingai vedusi dvigubą buhalterinę apskaitą, dėl ko esą neįmanoma tiksliai nustatyti šios partijos finansinių įsipareigojimų vykdymo ir struktūros 2004–2006 m.

Taip pat prokuratūra skelbė, kad nežinodama apie šią dvigubą buhalterinę apskaitą Vyriausioji rinkimų komisija Darbo partijai neteisėtai skyrė beveik 5 mln. litų dotacijų, primena ELTA.

Prokurorų duomenimis, iš viso 2004–2006 m. nuslėpta apie 25 mln. litų. Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas buvo įvardintas „nusikalstamos organizuotos grupės dalyviu“. Anot prokurorų, būtent V. Uspaskicho nurodymu buvo vedama dviguba buhalterija, jis asmeniškai ją kontroliavo.

Kaltinimai buvo pateikti ir Darbo partijai kaip juridiniam asmeniui. Taip pat kaltinimus išgirdo darbietis Vytautas Gapšys, nurodęs buhalterinę apskaitą vesti apgaulingai ir pasirašęs žinomai neteisingus dokumentus, vyriausioji Darbo partijos iždininkė Marina Liutkevičienė, valstybės institucijoms finansinėse deklaracijose žinomai pateikusi neteisingus duomenis, Darbo partijos buvusi darbuotoja V. Vonžutaitė.

Baudžiamojon atsakomybėn patraukti V. Uspaskichą, kaip tuometį Seimo narį, už įtariamai neskaidriai vykdytą finansų apskaitą Lietuvos parlamentas davė sutikimą dar 2008-aisiais. 2009 m. V. Uspaskichui tapus europarlamentaru jis buvo įgijęs teisinės neliečiamybės statusą, bet po metų Europos Parlamentas jį panaikino.

V. Uspaskichas iki šiol jokios kaltės nepripažįsta, kaltinimus vadina politizuotais.

Senaties terminas šioje byloje sueina 2014 m.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.