Lietuvoje

2014.07.04 16:05

A. Butkevičius viceministrus atleisti žada po Vyriausybės patvirtinimo

ELTA 2014.07.04 16:05

Socialdemokratų partijos lyderis Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad po to, kai bus patvirtinta įgaliojimus grąžinusi Vyriausybė, bus atleisti visi viceministrai.

Socialdemokratų partijos lyderis Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad po to, kai bus patvirtinta įgaliojimus grąžinusi Vyriausybė, bus atleisti visi viceministrai.

Tokį sprendimą priėmė penktadienį Seime posėdžiavusi valdančiųjų partijų Politinė taryba.

„Ministrai grąžina įgaliojimus, kaip žinoma, pagal Konstituciją privaloma tą daryti po Prezidentės inauguracijos, ir ministrai taip pat atleidžia visus viceministrus ir naujai formuoja savo komandas, atsižvelgdami ir į kompetenciją, ir į tai, jeigu yra tam tikra informacija apie viceministrus“, – po posėdžio žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Pasak jo, viceministrai bus atleisti po to, kai bus patvirtinta Vyriausybė.

„Mes deklaruojame ir ne tik deklaruojame, bet laikomės skaidrumo principų, atsakomybės principų prieš rinkėjus ir visuomenę ir elgsimės labai atsakingai, įvertindami ir tai, ką sugebėjo per pusantrų metų padaryti ir ministrai ir viceministrai“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Paklaustas, ar nebus įdarbinti tie viceministrai, kurie yra minimi vadinamajame „juodajame“ sąraše, A. Butkevičius dar kartą pakartojo esąs už skaidrumą. „Aš jums dar kartą pakartosiu: mes pasisakome už skaidrumą, ir nei vienas viceministras nedirbs, jeigu jis yra nusižengęs pagal Kriminalinės žvalgybos arba Korupcijos prevencijos įstatymus“, – sakė jis.

Premjero teigimu, viceministrai keisis. „Galiu pasakyti, kad viceministrų korpusas pasikeis. Aš tik negaliu įvardinti pavardžių“, – sakė jis.

A. Butkevičius nesiėmė atsakyti, kiek viceministrų galėtų pasikeisti. „Tiek, kiek reikės“, – tvirtino jis.

Apie naują viceministrų komandą kalbėjo ir Seimo Pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė.

„Šiandien koalicijos taryba priėmė sprendimą, kad ministrai, grąžinę įgaliojimus, atleidžia visus viceministrus, ir naujus viceministrus, pagal kriterijus, kuriuos įvardino Premjeras, (ir dar yra ir kitų kriterijų – kompetencija ir darbinė patirtis), priima iš naujo“, – žurnalistams sakė L. Graužinienė.

Anot žiniasklaidos, vadinamajame „juodajame“ Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) sąraše yra 9 pavardės. Keletas viceministrų kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydami suteikti turimą medžiagą, galinčią kelti abejonių dėl einamų pareigų.