Lietuvoje

2014.07.04 11:44

VMI: „Lietuvos rytas“ ir kiti neetiški leidiniai ir toliau moka lengvatinį PVM

BNS2014.07.04 11:44

Neetišku leidiniu pripažintam didžiausiam šalies dienraščiui „Lietuvos rytas“ kol kas galios lengvatinis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas. Lengvata būtų panaikinta tik tuomet, jei tai daryti nurodys teismas.

Neetišku leidiniu pripažintam didžiausiam šalies dienraščiui „Lietuvos rytas“ kol kas galios lengvatinis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas. Lengvata būtų panaikinta tik tuomet, jei tai daryti nurodys teismas.

Esant neaiškumui, kas turi teisę spręsti dėl neetiškais pripažintų leidinių apmokestinimo, „Lietuvos rytui“ skirtas Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) išaiškinimas galioja ir kitiems leidiniams.

VMI atstovas spaudai Darius Buta BNS sakė, kad valstybės biudžetas dėl to nenukentės – jei teismas priims „Lietuvos rytui“ nepalankų sprendimą, inspekcija gali peržiūrėti sumokėtus mokesčius.

„Tokioje neaiškioje situacijoje VMI priėmė mokesčių mokėtojui palankų sprendimą, nes jeigu „Lietuvos rytui“ būtų pradėtas taikyti standartinis 21 proc. pridėtinės vertės mokesčio tarifas, o teismas nutartų, kad mokestis turėjo būti lengvatinis, jo laikraštis susigrąžinti negalėtų“, – BNS sakė D. Buta.

Pasak jo, išaiškinimas dėl PVM tarifo taikymo spaudai buvo parengtas bendradarbiaujant su Teisingumo ministerija.

Pasak VMI, neaišku, ar Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos sprendimas dėl leidinio neetiškumo gali būti teisėtas ir pakankamas pagrindas panaikinti lengvatinį 9 proc. PVM tarifą.

Pridėtinės vertės mokesčio įstatymas numato, kad profesinės etikos nesilaikantiems leidiniams taikomas 21 proc., o ne lengvatinis 9 proc. PVM tarifas, kuris taikomas daugumai laikraščių, žurnalų ir kitų periodinių leidinių.

Pasak teisingumo ministro Juozo Bernatonio, „etika yra ganėtinai abstrakti sąvoka, kurios suvokimas ir interpretavimas absoliučiai priklauso nuo žmonių, kurie priima sprendimus, subjektyvios nuomonės ir supratimo“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt