Lietuvoje

2012.09.20 11:14

Moksleiviai į aukštąsias ateina stokodami elementariausių žinių

ELTA 2012.09.20 11:14

Lietuvoje bendrojo lavinimo mokyklą galima baigti net ir neturint pakankamai istorijos, biologijos, chemijos, fizikos, geografijos žinių. Vyresnėse klasėse šių dalykų moksleiviams leidžiama išvis nesimokyti.

Lietuvoje bendrojo lavinimo mokyklą galima baigti net ir neturint pakankamai istorijos, biologijos, chemijos, fizikos, geografijos žinių. Vyresnėse klasėse šių dalykų moksleiviams leidžiama išvis nesimokyti.

Aukštųjų mokyklų vadovai dėl profiliavimo pasekmių jau skambina pavojaus varpais. Esą abiturientai ir toliau masiškai plūs į socialinius mokslus, jei mokyklose nebus verčiami krimsti tiksliųjų dalykų, rašo „Vakarų ekspresas“.

Pakeistos 2014 metų priėmimo į universitetines studijas sąlygos kelia mokinių ir mokytojų nepasitenkinimą. Abiturientai nuo kitų metų turės laikyti kalbos lygio nustatymo testą. Trečiadienį įpykę moksleiviai net surengė piketą prie Vyriausybės rūmų. Jie protestavo prieš ministerijos planus nuo 2014-ųjų keisti stojimo į aukštąsias mokyklas tvarką.

Tuo tarpu universitetų profesoriai sako, kad pokyčiams švietimo sistemoje pats laikas, nes mokiniai į aukštąsias mokyklas ateina stokodami elementariausių žinių.

Pasak Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti prezidento, Kauno technologijos universiteto studijų prorektoriaus Prano Žiliuko, sistema, kai mokiniams leista pasirinkti, kokių dalykų mokytis aukštesnėse klasėse, jau paliko neigiamų padarinių. Jo nuomone, mokiniai mokyklose turėtų būti mokomi įvairesnių dalykų.

Pasak P. Žiliuko, ne tik technologinių mokslų specialistų trūkumas kelia nerimą, bet ir mažėjanti moksleivių erudicija: „Bendrojo ugdymo supaprastinimas virto grėsme, nes jis vienpusiškas.“

Jam pritarė ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektorius Alfonsas Daniūnas. „Nesinori sakyti, kad moksleiviai ateina nepasirengę, tačiau jų žinios kartais nepakankamos, o taip yra todėl, kad jie tam tikrų dalykų tiesiog nesimokė“, – sakė rektorius. Jo įsitikinimu, dėl privalomo anglų kalbos lygio testo abiturientams nederėtų nerimauti, nes prie sunkumų gyvenime reikia pratintis.