Naujienų srautas

Lietuvoje2012.09.20 10:40

Naujų dėžių šiukšlėms atsiras, šunų „dovanėlėms“ – ne

Vilniuje ant šaligatvių paplito grafitis „Stop shitting our city“ („Nustokite dergti mūsų miestą“ – angl.). Tačiau gyventojai teigia pavargę nešioti maišelį su turiniu po visą miestą nerasdami, kur išmesti.

Vilniuje ant šaligatvių paplito grafitis „Stop shitting our city“ („Nustokite dergti mūsų miestą“ – angl.). Tačiau gyventojai teigia pavargę nešioti maišelį su turiniu po visą miestą nerasdami, kur išmesti.

Šunų vedžiojimas – našta

Porą šimtų šiukšliadėžių šiemet planuojama pastatyti nuo centro nutolusiuose rajonuose, bet situacija dėl konteinerių, skirtų šunų ekskrementams, šiemet nepagerės.

„Prašau abiejose Ukmergės gatvės kelio pusėse greta prekybos centro BIG esančiose stotelėse pastatyti po šiukšliadėžę. Keleiviai prieš įlipdami į autobusą ir išlipdami iš autobuso primėto krūvas šiukšlių, nes neturi kur jų padėti“, – Vilniaus miesto savivaldybės miesto problemų registre rašė vilnietis.

Net einant miesto centru šiukšlę tenka nešti ilgą laiką, kol prieini šiukšliadėžę. Nenuostabu, kad daugeliui, nežiūrintiems į tvarką mieste pernelyg rimtai, kantrybė trūksta anksčiau, nei randama vieta šiukšlei išmesti.

Merui problemos nėra

Ta pati problema kamuoja ir kairiąja Neries krantine, šalia A.Goštauto gatvės, su augintiniais vaikštinėjančius šunų mylėtojus. Čia apstu minėtų grafičių, raginančių liautis teršti, tačiau net paprastos šiukšliadėžės – nė vienos.

Viena vilnietė feisbuke apie tai užsiminė ir tiesiogiai Vilniaus merui Artūrui Zuokui. Pastarasis, išgirdęs problemą, atsakė taip: „Jei nėra šiukšlių dėžės, aš dedu šiukšlę į savo kišenę arba krepšį ir taip nunešu iki šiukšlių dėžės ar namų.“

Į klausimą, ar turėdamas šunį jis taip pat sutiktų nešti „šiukšlę“ bent kilometrą, meras nebeatsakė.

„Vilniaus dienai“ savivaldybėje pasiteiravus, ar šiemet planuojama nupirkti ir pastatyti daugiau šiukšlių dėžių, atsakyta, kad apie 200 naujų šiukšliadėžių atsiras tik Naujosios Vilnios, Rasų, Naujininkų, Panerių, Grigiškių, Vilkpėdės rajonuose.

Dėžių ekskrementams nebus

Savivaldybės miesto problemų registre užfiksuotas ir ne vienas skundas dėl naminių gyvūnų ekskrementų pievose, parkuose ar tiesiog gatvėse. „Netoli esančiame parkelyje ir netoli esančiose gatvėse vežiojamų šunų ekskrementai nuolat paliekami pievose, ant šaligatvių ir šalia jų“, – rašė A. J. Povilaičio gatvės gyventojas.

Apie didelį konteinerių, skirtų šunų išmatoms, trūkumą šią vasarą „Vilniaus dienai“ pasakojo ir Vilniaus miesto šunų mylėtojų bendrijos atsakingoji sekretorė Natalija Avtuško. Pasak jos, daugelis šunų savininkų nėra piktavaliai ekskrementų palikinėtojai, o tiesiog neturi, kur jų išmesti, – konteinerių trūksta visame mieste, ypač – prie šunų vedžiojimo aikštelių.

„Gyvenu prie Kalvarijų gatvės ir matau, kad žmonės tikrai sąžiningai vaikšto su maišeliais ekskrementams, bet konteinerių nėra. Tenka maišelius mesti į bendrus konteinerius ir taip pažeisti higienos reikalavimus – dėl to galima sulaukti ir baudos. Bet ką daryti, jeigu specialių konteinerių tiesiog nėra? Jeigu ne prie kiekvienos aikštelės, tai bent prie paprastų konteinerių jie galėtų stovėti“, – sakė N. Avtuško.

Tačiau savivaldybės atsakyme teigiama, kad naujų šiukšliadėžių šunų ekskrementams šiais metais pastatyti nenumatyta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi