Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Oficialu: referendumas dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams neįvyko

BNS2015.09.08 13:45

Referendumas dėl žemės draudimo pardavimo užsieniečiams ir juridiniams asmenims neįvyko, ketvirtadienį konstatavo Vyriausioji rinkimų komisija.

Referendumas dėl žemės draudimo pardavimo užsieniečiams ir juridiniams asmenims neįvyko, ketvirtadienį konstatavo Vyriausioji rinkimų komisija.

Sekmadienį vykusio referendumo rezultatai patvirtinti vienbalsiai. Privalomasis referendumas dėl Konstitucijos pataisų neįvyko, nes jame nedalyvavo reikiamas skaičius – ne mažiau kaip 50 proc. – rinkėjų.

Referendume savo valią pareiškė 380 tūkst. 178 arba 14,98 proc. visų rinkėjų. Rinkėjų sąrašuose iš viso įrašyta 2 mln. 538 tūkst. 430 rinkėjų.

Iš referendume dalyvavusių rinkėjų 269 tūkst. 49 rinkėjai pritarė siūlomoms Konstitucijos pataisoms, 100 tūkst. 375 rinkėjai pasakė „ne“.

Konstitucijos pataisomis siūlyta uždrausti parduoti žemę užsieniečiams ir juridiniams asmenims, taip pat numatyti, kad ateityje referendumams skelbti pakaktų surinkti 100 tūkst. parašų. Organizatoriai tikino siekiantys išsaugoti Lietuvos teritorinį vientisumą ir žemdirbių finansinį saugumą.

Referendumo kritikai teigė, kad žemės pardavimo užsieniečiams draudimas pažeistų  Lietuvos įsipareigojimus ir sukeltų pavojų Lietuvos narystei Europos Sąjungoje, taip pat apribotų žemės savininkų teises. Kritikos sulaukė ir tai, jog balsavime vienodai reikia pasisakyti už skirtingus, tarpusavyje nesusijusius klausimus.

Vyriausybė referendumui surengti skyrė 13,5 mln. litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.