Lietuvoje

2014.07.03 14:40

Režisierius A. Maceina nuteistas už nužudymą kalėti 8 metus

BNS2014.07.03 14:40

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį režisierių Algimantą Maceiną pripažino kaltu dėl dailininko Naglio Karvelio nužudymo ir skyrė jam aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę pataisos namuose.

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį režisierių Algimantą Maceiną pripažino kaltu dėl dailininko Naglio Karvelio nužudymo ir skyrė jam aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę pataisos namuose.

„Nusikaltimas įrodytas, skiriant bausmę atsižvelgiama į bylos aplinkybės. Girtumas yra susijęs su nusikalstamais veiksmais“, – sakė teisėjas Artūras Šumskas.

Aukos sūnui priteista 4,6 tūkst. litų turtinės ir 30 tūkst. litų neturtinės žalos.

„Mano sąžinė rami, prokuroras tegu galvoja apie savo sąžinę“, – konvojaus pareigūnų vedamas iš teismo salės žurnalistams sakė A. Maceina.

Pasak teismo, kaltė įrodyta surinktais įrodymais, sužalojimas padarytas esant priešiškam nusiteikimui.

„Dėl visko buvo kaltas alkoholis“, – po nuosprendžio paskelbimo sakė prokuroras Liutauras Rudzevičius.

Tuo metu nuteistojo advokatas mano, kad jo kliento veiksmai galėtų būti kvalifikuoti kaip būtinosios ginties peržengimas arba nužudymas dėl neatsargumo.

Nuosprendis nėra galutinis – per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

55 metų A. Maceina kaltintas, kad būdamas neblaivus per asmeninį konfliktą šiemet sausį peiliu tyčia sužalojo pas jį svečiuose buvusio draugo koją. Manoma, kad A. Maceina supyko, jog N. Karvelis apkabino jo draugę. Sužalojamai sukėlė itin stiprų išorinį kraujavimą, dėl to žmogus netrukus mirė.

Abu įvykio dalyvius siejo ilgametė draugystė ir priklausymas menininkų bendruomenei.  

Apklaustas įtariamuoju A. Maceina gailėjosi dėl savo poelgio, kaltę pripažino. Apgailestavimą dėl poelgio jis reiškė ir teisme, minėjo, kad pačiam įvykiui reikšmės turėjo ir alkoholio vartojimas. Bute, kur įvyko tragedija, buvo vartojamas alkoholis.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas nužudė kitą žmogų, numato laisvės atėmimo bausmę nuo septynerių iki penkiolikos metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.