Lietuvoje

2015.09.08 13:45

V. P. Andriukaičiui susilaikius, Vyriausybė pritarė Nacionalinio vėžio instituto steigimui

BNS 2015.09.08 13:45

Vyriausybė trečiadienį nusprendė pervadinti Vilniaus universiteto Onkologijos institutą į Nacionalinį vėžio institutą ir pavedė instituto savininko teises bei pareigas įgyvendinti Švietimo ir mokslo ministerijai.

Vyriausybė trečiadienį nusprendė pervadinti Vilniaus universiteto Onkologijos institutą į Nacionalinį vėžio institutą ir pavedė instituto savininko teises bei pareigas įgyvendinti Švietimo ir mokslo ministerijai.

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis siūlomiems sprendimams nepritarė ir per Ministrų kabineto posėdį pabrėžė susilaikantis. Jis sakė, kad logiška būtų pavesti šį institutą kuruoti jo vadovaujamai ministerijai.

„Dar vienas dalykas – tarybos sudėtis. Jeigu tarybos sudėtis pasiūlyta tokia, kur iš esmės Sveikatos apsaugos ministerija negalės daryti jokios įtakos klinikos struktūrai, reorganizavimui ir taip toliau, tai tokia tarybos sudėtis praktiškai neužtikrins jokių galimų sprendimų klinikų optimizavimui (...). Mes manome, kad iš tiesų dar reikėtų šiuos klausimus aptarti, jau nekalbu apie tai, kad reorganizavimas gali būti atidėtas ateičiai“, – ragino V. P. Andriukaitis.

Nepaisant jo nepritarimo, Vyriausybė palaimino sprendimą dėl instituto pavaldumo, patvirtino jo įstatus.

„Mes nebeturime kito pasirinkimo, mes įgyvendiname šiandien įstatymą, priimtą Seime. Aš buvau praėjusią savaitę susitikęs su Seimo pirmininke – kito pasirinkimo neturime, nes tos diskusijos, kurios per ilgai užtrunka, irgi nėra normalu“, – per Vyriausybės posėdį konstatavo premjeras Algirdas Butkevičius.

Seimas dar balandį priėmė įstatymą, pagal kurį Vyriausybė buvo įpareigota iki šių metų liepos 1 dienos reorganizuoti Vilniaus universiteto Onkologijos institutą į valstybinį mokslinių tyrimų institutą – Nacionalinį vėžio institutą. Į jo sudėtį numatyta įtraukti ir kliniką.

Pagal įstatymą, Nacionalinis vėžio institutas atliktų mokslinius tyrimus, sveikatos priežiūros įstaigoms teiktų metodologinę, metodinę ir kitą pagalbą vėžio kontrolės klausimais, koordinuotų vėžio kontrolės veiklą, diegtų onkologijos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros rezultatus į kasdienę praktiką, teiktų aukščiausio lygio specializuotas ir individualizuotas onkologijos asmens sveikatos priežiūros paslaugas gyventojams, tvarkytų Vėžio registrą ir pan.

Įstatymo rengėjų teigimu, Nacionalinis vėžio institutas reikalingas, nes pastaruoju metu piktybiniai navikai yra viena iš svarbiausių medicinos problemų Lietuvoje – kasmet diagnozuojama apie 18 tūkst. naujų susirgimų onkologinėmis ligomis, o mirštamumo nuo onkologinių ligų ir sergamumo santykis yra vienas didžiausių Europoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.