Lietuvoje

2014.07.02 17:58

Aiškėja, kuriuose komitetuose dirbs Lietuvos europarlamentarai

BNS2014.07.02 17:58

Prasidėjus naujojo Europos Parlamento sesijai, ima aiškėti, kuriuose komitetuose dirbs Lietuvoje išrinkti europarlamentarai.

Prasidėjus naujojo Europos Parlamento sesijai, ima aiškėti, kuriuose komitetuose dirbs Lietuvoje išrinkti europarlamentarai.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos narys Gabrielius Landsbergis turėtų dirbti Tarptautinės prekybos, jo partijos bendražygis Algirdas Saugardas – Pramonės, mokslinių tyrimų, energetikos komitetuose.

G. Landsbergis, kaip pakaitinis narys, turėtų dirbti Užsienio reikalų, o A. Saugardas – Kultūros ir švietimo komitete, trečiadienį BNS sakė G. Landsbergio padėjėjas Jonas Survila.

Socialdemokratas Zigmantas Balčytis darbus turėtų tęsti Biudžeto kontrolės ir Pramonės, Mokslinių tyrimų ir energetikos komitetuose bei sieks dirbti Užsienio reikalų komitete, kaip pakaitinis narys. Vilija Blinkevičiūtė, planuojama, dirbs Užimtumo ir socialinių reikalų, Moterų teisės ir lyčių lygybės bei, kaip pakaitinė narė, pretenduoja dirbti Piliečių teisių, teisingumo ir vidaus reikalų komitete, BNS informavo politikų biuruose.

Liberalų sąjūdžio atstovas Petras Auštrevičius BNS teigė ketinantis dirbti Užsienio reikalų komitete, Žmogaus teisių pakomitetyje, o kaip pakaitinis narys – Regioninės plėtros komitete. Jo bendražygis Antanas Guoga turėtų dirbti Vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos komitete, BNS trečiadienį teigė A.Guogos padėjėjas Julius Lizūnas. A. Guoga kaip pakaitinis narys turėtų tapti Užimtumo ir socialinių reikalų komiteto nariu.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Valentinas Mazuronis BNS sakė ketinantis dirbti Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitete. „Tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas dirbs Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitete, BNS informavo jo biure.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Bronis Ropė BNS sakė ketinantis dirbti Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete, o Regioninės plėtros komitete būti pakaitiniu nariu.

Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas BNS teigė dirbsiantis Regioninės plėtros komitete, o Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovas Valdemaras Tomaševskis – Piliečių laisvės, teisingumo ir vidaus reikalų bei Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitetuose.

Balsavimas dėl komitetų sudėties įvyks Strasbūre vyks ketvirtadienį. Europos Parlamente veiks 20 komitetų ir du pakomitečiai.

Europos Parlamento nariai komitetuose rengia, teikia pakeitimus ir balsuoja dėl teisės aktų pasiūlymų ir savo iniciatyva parengtų pranešimų. Jie nagrinėja Komisijos ir Tarybos pasiūlymus ir prireikus rengia pranešimus, kurie teikiami plenarinėje sesijoje.

Treti Lietuvos istorijoje Europos Parlamento rinkimai įvyko gegužės 25 dieną. Naujai penkerių metų kadencijai atstovauti Lietuvai išrinkti 11 parlamentarų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.