Lietuvoje

2014.07.02 14:45

Viceministrė: 88 proc. išlaikiusių nėra blogas rodiklis

BNS2014.07.02 14:45

Švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė sako, jog 88 proc. išlaikiusių valstybinį lietuvių kalbos egzaminą nėra blogas rodiklis, o bendram raštingumo lygiui įtakos turi informacinių technologijų paplitimas, moksleivių nenoras skaityti knygų.

Švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė sako, jog 88 proc. išlaikiusių valstybinį lietuvių kalbos egzaminą nėra blogas rodiklis, o bendram raštingumo lygiui įtakos turi informacinių technologijų paplitimas, moksleivių nenoras skaityti knygų.

Pasak viceministrės, 12 proc. neišlaikiusių lėmė ir tai, kad moksleiviai turi galimybę vėliau laikyti mokyklinį egzaminą, tad dalis jų į valstybinį egzaminą ateina nepasiruošę.

„Lietuvių kalbos egzaminas yra vienintelis privalomas egzaminas, kurį mokiniai gali pasirinkti laikyti valstybinį ar mokyklinį. Kad išlaikė 88 proc. valstybinį egzaminą, tai nėra blogas rodiklis. Manyčiau, gali būti ta priežastis, kad mokiniai galbūt nepakankamai pasirengę bando laikyti valstybinį lietuvių kalbos egzaminą, nes žino, kad turės šansą pakartotinėje sesijoje laikyti mokyklinį egzaminą“, – BNS sakė viceministrė.

Pasak jos, įtakos galėjo turėti ir šiemet šiek tiek sugriežtinti raštingumo vertinimo reikalavimai. „Be abejo, tam tikrą įtaką daro ir informacinės technologijos, be to, esam pastebėję, kad moksleiviai per mažai skaito, galbūt jie moka skaityti ir rašyti, bet labai mažai ką išmano giliau, kultūrine, istorine prasme. Aplinka, informacinės technologijos turi savo poveikį ir tai įvertinę turim žiūrėti, kaip neapleisti raštingumo lygio ir lietuvių kalbos mokėjimo“, – kalbėjo G. Krasauskienė.

Nacionalinis egzaminų centras pranešė, kad lietuvių kalbos valstybinį egzaminą išlaikė 88,09 proc. abiturientų, maksimalų šimto balų įvertinimą gavo 1,23 proc. visų laikiusiųjų.

Kandidatai turėjo atlikti vieną užduotį – parašyti rašinį. Brandos egzaminui buvo pateiktos dvi samprotavimo rašinio ir dvi literatūrinio rašinio užduotys. Prie kiekvienos temos buvo pateikti trys privalomi autoriai iš Bendrosios programos išplėstinio kurso. Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą laikė 21937 kandidatai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi

Gitanas Nausėda

Lietuvoje

2021.03.03 11:24

Nausėda: šiandien turimomis žiniomis, buvo nepanaudota 75 tūkst. vakcinos dozių

anot premjerės, iš nepanaudotų vakcinos dozių 50 tūkst. ką tik pasiekė šalį, atnaujinta 15.00
Šeškinės poliklinika
6

Lietuvoje

2021.03.03 17:46

Vilniaus vicemerė: STT sulaikė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, Šeškinės poliklinikos vadovus, kelis šių įstaigų darbuotojus

žiniasklaida: sulaikyta apie 17 gydymo įstaigų vadovų, gydytojų, techninių darbuotojų; atnaujinta 21.14
6
Vilniaus oro uosto Covid patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI 9