Naujienų srautas

Lietuvoje2014.07.02 13:59

Įslaptino priešlėktuvinės gynybos sistemos pirkimą

BNS 2014.07.02 13:59

Lietuvos Vyriausybė posėdyje trečiadienį nutarė įslaptinti priešlėktuvinės gynybos sistemos GROM pirkimą iš Lenkijos gamintojo.

Lietuvos Vyriausybė posėdyje trečiadienį nutarė įslaptinti priešlėktuvinės gynybos sistemos GROM pirkimą iš Lenkijos gamintojo.

Vyriausybei pateikti dokumentai rodo, kad pirkinys turėtų kainuoti daugiau kaip 30 mln. litų.

„(...) artimojo nuotolio nešiojamajai priešlėktuvinės gynybos sistemai GROM pirkti papildomai iš valstybės biudžeto reikės apie 34,6 mln. litų“, – rašoma Vyriausybei adresuotame Krašto apsaugos ministerijos rašte.

Pasak Vyriausybės pranešimo spaudai, Lenkijoje gaminamos artimojo nuotolio nešiojamosios priešlėktuvinės gynybos sistemos GROM bus perkamos iš papildomai krašto apsaugai šiais metais planuojamų skirti 130 mln. litų.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas yra sakęs, kad GROM sistema Lietuvą turėtų pasiekti šiais metais. Projektą ketinama tęsti ir vėlesniais metais.

GROM, Wikimedia Commons nuotr.

Nešiojama artimojo nuotolio oro erdvės gynybos raketinė sistema GROM papildys šiuo metu turimas Lietuvoje sistemas STINGER ir RBS-70.

Sistemų GROM mobilumas ir kovinės galimybės žymiai sustiprins Lietuvos kariuomenės padalinių ir objektų apsaugą nuo orlaivių atakų, pažymi Vyriausybė.

Pasak Lietuvos pareigūnų, GROM sėkmingai buvo panaudota Gruzijos kare prieš Rusijos karinių oro pajėgų kovinius orlaivius. Ji gaminama Lenkijoje, ginklas veikia „iššoviau-pamiršau“ (angl. „Fire-and-forget“) principu, ypatingai mobili ir paprasta naudoti, jai nereikia papildomos įrangos, tokios kaip radarai ar specialus transportas.

GROM gali sunaikinti taikinį atstumu nuo 400 metrų iki 5,5 km bei aukštyje nuo 10 metrų iki 3,5 km.

Reaguodama į Rusijos agresiją Ukrainoje, Lietuva šiemet išlaidas gynybai ketina padidinti 130 mln. litų. Seimas dėl to turėtų apsispręsti kitą savaitę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi