Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Žlugus referendumui P. Šliužas svarsto galimybę kurti partiją

BNS 2015.09.08 13:45

Žlugus referendumui dėl žemės vienas pagrindinių jo iniciatorių Pranciškus Šliužas teigia svarstąs galimybę įkurti partiją.

Žlugus referendumui dėl žemės vienas pagrindinių jo iniciatorių Pranciškus Šliužas teigia svarstąs galimybę įkurti partiją.

„Mano idėja buvo nuolat veikianti referendumo grupė. Deja, tos idėjos turbūt teks atsisakyti. Turbūt reikės bandyti suburti šituos žmones į partijos grupę, kadangi šitą prakeiktą partinę sistemą galima sugriauti tik ta pačia tvarka. Mes į partinę sistemą turime įeiti tokiu pat būdu, o paskui ją sugraužti iš vidaus“ , – „Lietuvos ryto“ televizijos laidai „Lietuva tiesiogiai“ sakė P. Šliužas.

P. Šliužas su kitais iniciatyvinės grupės nariais siekė surengti referendumą dėl trijų Konstitucijos straipsnių keitimo. Siūlyta uždrausti parduoti žemę užsieniečiams ir juridiniams asmenims, iki 100 tūkst. sumažinti referendumui surengti būtinų parašų skaičių bei numatyti, kad referendumu priimtos Konstitucijos pataisos gali būti keičiamos tik tokiu pačiu būdu.

Pirmą kartą iniciatyvinei grupei pavyko surinkti 300 tūkst. piliečių parašų, reikalingų referendumui surengti. Tačiau balsuoti atėjo mažiau nei 15 proc. rinkimų teisę turinčių asmenų. Referendumas laikomas neįvykusiu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.