Naujienų srautas

Lietuvoje2014.07.01 15:51

Susiburs lietuvių jaunimas iš viso pasaulio

ELTA 2014.07.01 15:51

Kitą savaitę, ketvirtadienį, Visuomenės harmonizavimo parke netoli Prienų prasideda Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas (PLJS), kuris truks iki sekmadienio.

Kitą savaitę, ketvirtadienį, Visuomenės harmonizavimo parke netoli Prienų prasideda Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas (PLJS), kuris truks iki sekmadienio.

Susitikimą antrą kartą rengianti Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga teigia, kad renginys apims mokslą, verslą, politiką ir kultūrą. Jo programoje žada dalyvauti žinomos Lietuvos ir užsienio asmenybės. Paskutinį kartą šis renginys vyko 2012 m.

Verslo, politikos, kultūros ir mokslo festivalyje bus perskaityti pranešimai apie ateities maistą, Lietuvos pramonę žemėje ir kosmose, jaunimas drauge su žinomais šių sričių specialistais diskutuos aukštojo mokslo, asmeninio verslo steigimo, lietuvių meninio identiteto ir kitais klausimais. Renginyje dalyvaus per pusantro šimto žymių verslo, kultūros, politikos ir mokslo atstovų, vyks sporto turnyrai, lietuviško kino seansai, žinomų atlikėjų koncertai.

„Džiaugiuosi, kad tiek daug veiklių žmonių sutiko festivalyje skaityti pranešimus, dalyvauti diskusijose, susitikimų sesijose, kūrybinėse dirbtuvėse, surengti pasirodymus scenoje. Sulaukiame daug palaikymo ir dėmesio tiek iš užsienyje gyvenančių lietuvių, tiek tautiečių Lietuvoje – tai geriausias įrodymas, kad tokie susitikimai yra aktualūs ir reikalingi. Neabejoju, kad tai bus keturios dienos, pilnos vertingų pažinčių ir malonių susitikimų“, – sako viena renginio iniciatorių Ieva Davydenko.

PLJS prie pagrindinių pranešėjų prisijungė ilgametis JAV kongresmenas, buvęs JAV Atstovų rūmų pirmininkas J. Dennisas Hastertas, skaitysiantis pranešimą tema „Atsakomybė kurti mūsų pačių istoriją“ („Responsibility to make our own history“). Respublikonų partijos atstovas po 2001 m. rugsėjo 11-osios teroro aktų inicijavo antiteroristinių įstatymų, Tėvynės saugumo departamento įkūrimą, tapusį reikšmingiausia federalinės valdžios reforma per pastaruosius 50 metų. Nuo 2008 m. jis yra vyriausiasis patarėjas viešosios politikos ir teisės klausimais didelėje JAV teisės ir lobizmo kompanijoje „Dickstein Shapiro“. 2004 m. D. Hastertas buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu.

Vieną iš pagrindinių pranešimų, pavadinimu „Tik dangus yra riba“, skaitys ekscentriškasis daugiamilijardinės korporacijos „Allied Wallet“ generalinis direktorius Andy Khawaja. Kiekvieno piliečio svarbą globaliame saugume atskleis strateginės komunikacijos, viešosios diplomatijos, informacinių ir psichologinių operacijų mokslininkas ir specialistas profesorius J. Michaelas Walleris.

Pranešimus politikos skiltyje pristatys užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Lietuvos ambasadorius JAV ir Meksikai Žygimantas Pavilionis, grupės „Antis“ lyderis, architektas Algirdas Kaušpėdas. Diskusijose dalyvaus Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, Rytų Europos studijų centro vyr. analitikas Marius Laurinavičius, Europos Parlamento pirmininko patarėjas ir Belgijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Arnoldas Pranckevičius, Europos Sąjungos ambasadorius Maskvoje Vygaudas Ušackas ir kiti.

„Verslios Lietuvos“ inicijuotame pranešime įžvalgomis apie asmeninio verslo kūrimą dalinsis pasaulyje žaibiškai išpopuliarėjusios vaizdo redagavimo programos „Pixelmator“ vienas įkūrėjų Aidas Dailidė. Neseniai gyventi į Lietuvą sugrįžęs „Teo LT“ generalinis direktorius Kęstutis Šliužas ir Omano Sultonato garbės konsulė Lietuvoje Boleta Senkienė savo pranešimuose tyrinės Lietuvos makroekonomikos temas.

Mokslo programoje šeštadienį ekonomistas Nerijus Mačiulis pateiks įžvalgas apie technologijas, kurios keičia pasaulį ir darbo rinką. Apie kelią nuo mokslo iki komercinės sėkmės diskutuos ūkio viceministras Marius Skarupskas, MITA direktorius Arūnas Karlonas, Lietuvos elektromobilių asociacijos vadybos pirmininkas Laurynas Jokužis. Pasaulio lietuviai kartu su KTU profesore Daiva Leskauskaite palies ir sintetinio maisto temą, nagrinės jo ateities perspektyvas.

Pokalbiui apie tai, koks lietuviškas identitetas aptinkamas lietuvių meninėje kūryboje, kvies teatro režisierius Oskaras Koršunovas, filosofas Kristupas Sabolius, Lietuvos nacionalinio dramos teatro meno vadovas Audronis Liuga, kino režisierius Vincas Sruoginis. Tolerancijos ir humanizmo temas savo pranešime gvildens VDU profesorius Leonidas Donskis.

Visuomenės harmonizavimo parke organizuojamose susitikimų sesijose visi norintys galės tiesiogiai pabendrauti su Algimantu Čekuoliu, Andriumi Tapinu, Donatu Ulvydu, Gyčiu Ivanausku, Daina Gudzinevičiūte, Remigijumi Šimašiumi ir kitais žymiais keliautojais, sportininkais, teisininkais, rašytojais, kino ir teatro režisieriais, barų ir restoranų įkūrėjais ar sėkmingą karjerą padariusiomis asmenybėmis, vyks karjeros mugė, projektų pristatymai.

Jau kitą savaitę prasidėsiančiame festivalyje įvyks išskirtinis režisierių Vinco Sruogino ir Jono Ohmano tikrais liudytojų pasakojimais paremto filmo „Nematomas frontas“ pristatymas. „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanoto Cezario Graužinio teatro „Cezario grupė“ rodys spektaklį „Drąsi šalis“. Sporto entuziastams – krepšinio, futbolo, tinklinio turnyrai, pasaulio lietuvių bėgimas. Niujorke gyvenantis lietuvių menininkas Ray Bartkus festivalio metu iš keliasdešimties tūkstančių lempučių sukonstruos įspūdingą pakilimo taką primenančią instaliaciją. Lankytojus kvies platus technologinių ir meninių dirbtuvių spektras.

Liepos 10-13 dienomis vyksiančiame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime vakarais scenoje pasirodymus kurs lietuvius šauniausia tauta pasaulyje vadinanti atlikėja Jurga, muzikiniuose M.A.M.A. 2013 apdovanojimuose „Metų grupe“ pripažintas duetas Leon Somov ir Jazzu, grupė „Skamp“, teatrališkieji „Liūdni slibinai“, „Biplan“, „Golden Parazyth“, GJan, „Keymono“, „Beissoul & Einius“, „Saulės Kliošas“ ir kiti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi