Naujienų srautas

Lietuvoje2014.06.30 17:53

Aiškėja V. Mazuronio įpėdinis

Jau šią savaitę turėtų paaiškėti, kas pakeis į Briuselį išvykstantį aplinkos ministrą Valentiną Mazuronį. DELFI žiniomis, prezidentei jau pasiūlyti du kandidatai.

Jau šią savaitę turėtų paaiškėti, kas pakeis į Briuselį išvykstantį aplinkos ministrą Valentiną Mazuronį. DELFI žiniomis, prezidentei jau pasiūlyti du kandidatai.

Šaltinių žiniomis, daugiausia šansų vadovauti Aplinkos ministerijai turi ūkio viceministras Kęstutis Trečiokas ir Seimo narys Kęstutis Bartkevičius.

Galutinį sprendimą dėl ministro priims premjeras Algirdas Butkevičius. Neoficialiomis žiniomis, jų kandidatūros buvo pristatytos prezidentei Daliai Grybauskaitei, dar laukiama specialiųjų tarnybų informacijos.

Dabartinis ūkio viceministras K. Trečiokas daugelį metų dirbo Telšių savivaldybės administracijos direktoriumi. 1987–1990 m. jis priklausė Lietuvos komunistų partijai, nuo 1994 m. buvo liberalcentristas, nuo 2002 m. – Liberalų demokratų partijos, nuo 2006 m. – „Tvarkos ir teisingumo“ narys.

Parlamentaras K. Bartkevičius į Seimą išrinktas Mažeikių vienmandatėje apygardoje. Seime jis dirba Biudžeto ir finansų komiteto nariu, „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūno pavaduotoju. 1999–2002 m. K. Bartkevičius vadovavo Klaipėdos valstybiniam jūrų uostui. K. Bartkevičius – buvęs Mažeikių rajono vicemeras.

K. Bartkevičius (dešinėje), A. Ufarto (BFL) nuotr.

V. Mazuronis į ministres siūlė viceministrę Daivą Matonienę, tačiau ji neturi partijos lyderio Rolando Pakso palaikymo. Tarp kandidatų buvo minima ir Seimo Audito komiteto pirmininkė Jolita Vaickienė, kuri irgi priklauso V. Mazuronio sparnui.

Europos Parlamento nario mandatą iškovojęs buvęs ministras V. Mazuronis į savo pareigas siūlė ir viceministrą Almantą Petkų, tačiau jam koją kiša „juodasis sąrašas“, kuriame jis minimas.

Premjero Algirdo Butkevičiaus atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė DELFI sakė, kad svarstomos kelios kandidatūros į aplinkos ministrus, jų pavardės pateiktos specialiųjų tarnybų patikrinimui. Kol kas konkrečių pavardžių premjeras neįvardija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi