Lietuvoje

2012.09.21 15:02

Alytaus švietimo įstaigose uždraustos rinkliavos

Alytaus mokymo įstaigose ir neformalus ugdymo centruose atsisakyta rinkliavų grynais pinigais. Savivaldybei įvedus draudimą, menininkai baiminasi, kad, pavyzdžiui, darželinukai neturės galimybės žiūrėti vaikiškų spektaklių ir edukacinių programų savo lavinimo įstaigose.

Alytaus mokymo įstaigose ir neformalus ugdymo centruose atsisakyta rinkliavų grynais pinigais. Savivaldybei įvedus draudimą, menininkai baiminasi, kad, pavyzdžiui, darželinukai neturės galimybės žiūrėti vaikiškų spektaklių ir edukacinių programų savo lavinimo įstaigose.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas švietimo įstaigose uždrausti atsiskaitymus grynaisiais pinigais nustebino vietos menininkus. Alytaus profesionalus lėlių teatras „Aitvaras“ turi ilgalaikes bendradarbiavimo sutartis su švietimo įstaigomis ir dažnai jose rodo spektaklius. Buvo įprasta, kad  pinigus už bilietus surinkdavo darželių ar klasių auklėtojai, dabar pinigus gali rinkti ir atsiskaityti su teatru tik tėvai.

„Tą gali daryti vaikų ar mokinių tėvai, nes kiekviena grupė ar klasė turi tėvų savivaldą, yra tėvų komitetai, kurie gali surinkti pinigus ir atsiskaityti su paslaugų siūlytoju“, – sako Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.

„Mes turime bilietus, kuriuos mes platiname, bet kaip tuos bilietus gali nupirkti auklėtoja ar mokytoja, jeigu jai neleidžiama rinkti?“ – klausia Alytaus miesto lėlių teatro „Aitvaras“ vadovė Loreta Skruibienė.

Alytaus lopšelio-darželio „Putinėlis“ vadovė neslepia, kad įsakymas atsiskaitymus vykdyti negrynaisiais pinigais kaip tik ir paskatino kartu su tėvais ieškoti būdų, kaip nepalikti vaikų be spektaklių ar koncertų.

„Įstaiga iš moksleivio krepšelio lėšų, skirtų mokinių pažintinei veiklai, gali sumokėti už vieną renginį ketvirtyje iš moksleivio krepšelio lėšų tėvelių pageidavimu, tėvų nutarimu“, – teigia Alytaus lopšelio-darželio „Putinėlis“ vedėja Genovaitė Grudzinskaitė.

„Aš nenoriu sakyti, kad lėlių teatras „Aitvaras“ netenka pinigų ir netenka vaikų. Aš norėčiau pažvelgti į kitą medalio pusę. Į tą vaiką, kuris gauna kultūrinę edukaciją ar spektaklį, nesvarbu, atvažiuoja į mokyklą ar darželį. Taigi visa kultūra per šitas institucijas praeina, kodėl jie nesugalvojo, kaip kultūrą reikia parodyti vaikams“, – sako Alytaus miesto lėlių teatro „Aitvaras“ vadovė Loreta Skruibienė.

„Vaikai nėra skriaudžiami, visos sąlygos įstaigose yra sudaromos, tarkim, žiūrėti spektaklius ar koncertams, tačiau čia yra tik atsiskaitymo subtilybės“, – tvirtina Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas.

Pasak V. Valūno, atsiskaitymo grynaisiais subtilybes reglamentuoja buhalterinės apskaitos įstatymas ir Vyriausybės priimtos Kasos darbo organizavimo ir kasos operacijų atlikimo taisyklės.