Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Nacionalinio vėžio instituto vizija gali išsipildyti po dešimtmečio

Vyriausybės strateginis komitetas sutarė dėl Nacionalinio vėžio instituto steigimo, tačiau galutinai visas procesas, pasak sveikatos apsaugos ministro, gali trukti dešimtmetį.

Vyriausybės strateginis komitetas sutarė dėl Nacionalinio vėžio instituto steigimo, tačiau galutinai visas procesas, pasak sveikatos apsaugos ministro, gali trukti dešimtmetį.

Įstatymą, numatantį iki liepos 1-osios reorganizuoti Vilniaus universiteto Onkologijos institutą į tokį, kuris apimtų visoje Lietuvoje vykdomus mokslinius tyrimus ir užtikrintų ligonių gydymą, Seimas priėmė balandį. Nors, sveikatos apsaugos ministro teigimu, įstatymas kertasi su kitais įstatymais ir jam kelia klausimą, ar atitinka Konstituciją, ministrai pritarė Nacionalinio vėžio instituto steigimui. Pasirinktas variantas esą numato optimalią visų įstaigų integraciją, pinigų srautus ir aparatūros naudojimą.

„Nacionalinis vėžio institutas turės savo sudėty kliniką, kadangi taip ir yra. Tačiau problema yra kita – kokie skyriai dubliuojasi, kokie skyriai neefektyviai dirba – tiek Santariškių universiteto klinikinėj ligoninėje, tiek Onkologijos instituto klinikoje. Žodžiu, negali būti taip, kad gydomi urologiniai ligoniai, kaip sakyt, ir ten, ir ten, ir abiejose klinikose yra per mažas, kaip sakyt, patirties lygis, kad būtų galima kompetentingai ir kvalifikuotai atlikti pagalbą. Žodžiu, skyrių dubliavimas ir visi kiti klausimai turėtų būti aptariami“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis.

„Mano manymu, kad siekiant pagrindinio tikslo, o pagrindinis tikslas yra onkologinių ligonių gydymas ir gyvenimo kokybės gerinimas, gali būti pasiekiamas, darant pakeitimus vienuose ar kituose įstatyminiuose aktuose, jeigu to reikia. Bet aš pats nesu teisininkas, negaliu to pakomentuot. Bet, aš manau, kad siekiant pagrindinio tikslo Lietuvos masteliu, visi kiti smulkūs trukdžiai gali būt įveikti“, – sakė VU Onkologijos instituto vadovas Narimantas Evaldas Samalavičius.