Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.12 21:38

Teismui perduota viena iš Europos vyrų krepšinio čempionato bylų

BNS 2015.02.12 21:38

Pirmadienį Panevėžio apygardos teismui perduota baudžiamoji byla dėl Lietuvos krepšinio federacijos ir Panevėžio miesto savivaldybės sutarties organizuojant Europos vyrų krepšinio čempionatą Lietuvoje.

Pirmadienį Panevėžio apygardos teismui perduota baudžiamoji byla dėl Lietuvos krepšinio federacijos ir Panevėžio miesto savivaldybės sutarties organizuojant Europos vyrų krepšinio čempionatą Lietuvoje.

Kaip pranešė Panevėžio apygardos prokuratūra, teismas šioje baudžiamojoje byloje turės išnagrinėti ir įvertinti vienai Panevėžio bendrovės vadovei pateiktus kaltinimus dėl pasikėsinimo padaryti nusikalstamą veiką, piktnaudžiavimo, sukčiavimo, turto pasisavinimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnų atlikto tyrimo duomenimis, bendrovės vadovė galimai organizavo apgaulingos apskaitos tvarkymą, siekdama išvengti turtinės prievolės grąžinti paimtas paskolas ir tokiu būdu pasisavindama jai patikėtą svetimą turtą – beveik pusantro milijono litų. Taip pat įtariama, kad nurodant buhalteriniuose dokumentuose padidintas įsigytų prekių kainas kėsintasi apgaule užvaldyti didelės vertės Lietuvos verslo paramos agentūros administruojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšas.

Tai jau trečioji baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl įvairių nusikalstamų veikų pateikiami tai pačiai Panevėžio verslininkei, viešbučio „Romantic“ vadovei Daliai Kuklierienei.

Panevėžio apygardos teismas jau pradėjęs nagrinėti baudžiamąją bylą dėl galbūt piktnaudžiaujant sudarytų kai kurioms įmonėms neteisėtų sąlygų laimėti kaltinamosios organizuotus viešųjų pirkimų konkursus ir už „laimėjimą“ iš įmonių vadovų reikalautų kyšių.

Šiaulių apygardos teismas taip pat vertina STT Panevėžio valdybos pareigūnų surinktus įrodymus bei kitus duomenis baudžiamojoje byloje dėl galimo didelės vertės turto pasisavinimo, apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo, jų panaudojimo, sukčiavimo ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo.

Visus šiuos tris ikiteisminius tyrimus atliko STT Panevėžio valdyba, kontroliavo – Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

Ikiteisminis tyrimas, kuris buvo pradėtas kilus įtarimams dėl daugiau kaip dviejų milijonų litų vertės sutarties skaidrumo organizuojant Europos vyrų krepšinio čempionatą, prokurorų ir tyrėjų teigimu, taip pat jau netrukus turėtų būti užbaigtas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23