Lietuvoje

2014.06.30 18:40

Mokesčių inspekcijoje tęsiasi galvų kapojimas

Priešpaskutinę savo darbo dieną Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovas Modestas Kaseliauskas atleido savo pavaduotoją Vilmą Vildžiūnaitę, kuri buvo minima tarp pretendentų perimti šios įstaigos vadovo kėdę.

Priešpaskutinę savo darbo dieną Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovas Modestas Kaseliauskas atleido savo pavaduotoją Vilmą Vildžiūnaitę, kuri buvo minima tarp pretendentų perimti šios įstaigos vadovo kėdę. Pati V. Vildžiūnaitė teigia nesutinkanti su tokiu sprendimu ir žada jį skųsti teismui. Kiek vėliau paaiškinimo dėl šios situacijos paprašė ir finansų ministras.

Praėjusį penktadienį jai skirta tarnybinė nuobauda – atleidimas iš pareigų.

V. Vildžiūnaitės atleidimo priežastimi tapo Mokesčių inspekcijoje vykdytas tarnybinis tyrimas dėl šios pareigūnės padarytos galimai didelės žalos valstybei. Atleidęs V. Vildžiūnaitę inspekcijos viršininkas visą medžiagą apie galimus savo pavaduotojos pažeidimus perdavė Vilniaus apygardos prokuratūrai.

Teigiama, kad dėl galimos dabar jau atleistos VMI direktoriaus pavaduotojos kaltės, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba gali prarasti apie 7-8 mln. litų Europos Sąjungos paramos, kuri buvo skirta diegti naujas informacines technologijas registruojant ir nagrinėjant vartotojų skundus.

Vartotojų teises atstovaujanti organizacija gali prarasti pinigus, nes jos paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas įstrigo teismuose ir įstaiga gali nespėti panaudoti ES paramą iki nustatyto termino.

Nesusipratimai prasidėjo, kai VMI vadovas M. Kaseliauskas ir jo pavaduotoja V. Vildžiūnaitė išsiuntė raštus su skirtinga informacija apie tą pačią konkurse dalyvavusią įmonę. Ši buvo pašalinta iš konkurso ir kreipėsi į teismą.

Šiuose raštuose buvo skirtingai interpretuoti iš konkurso pašalintos įmonės įsipareigojimai valstybei.  

„Dėl tarnautojos veiklos ir skirtingo turinio tarnybinių raštų iš VMI dėl vienos įmonės skolingumo valstybei buvo sustabdytas milijoninės vertės konkursas. Įmonė, kuri dalyvavo konkurse ir turėjo nepriemoką valstybei, pažeidžiant procedūras, gavo raštą iš VMI, kad ji valstybei neskolinga. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, vykdanti valstybinės reikšmės projektą, remiamą ES fondų lėšomis, negalinti tęsti viešųjų pirkimų procedūrų gali nespėti įgyvendinti projekto, dėl to kyla šiai institucijai grėsmė patirti neproporcingai didelių nuostolių“, – teigiama pirmadienį išplatintame VMI pranešime spaudai.

Tyrimas dėl V. Vildžiūnaitės veiklos VMI buvo pradėtas gegužę.  Nustatyta, kad direktoriaus pavaduotoja šiurkščiai pažeidė Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymą, netinkamai atliko pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas bei nesilaikė valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vidaus tvarkos taisyklių.

Teigiama, kad V. Vildžiūnaitė siekė pakeisti VMI vadovą M. Kaseliauską pasibaigus šio kadencijai.

M. Kaseliausko kadencija baigiasi šių metų liepos 1-ąją, tai yra, rytoj. Finansų ministras Rimantas Šadžius nepratęsė M. Kaseliausko įgaliojimų dar vienai kadencijai. Žiniasklaida jau ne kartą rašė, kad Finansų ministerija pasikeitus ministrui ne kartą ieškojo būdų, kaip pašalinti M.K aseliauską iš pareigų anksčiau laiko.

V. Vildžiūnaitė kreipsis į teismą

Pati V. Vildžiūnaitė sako esanti nustebusi dėl tokio VMI sprendimo ir žada jį skųsti teismui. Ji nesijaučia padariusi šiurkštų pažeidimą, nes įmonė turėjo mažesnę nei lito mokesčių nepriemoką ir kur kas didesnę permoką.

„Tai yra teisės taikymo klausimas, nes įmonė turėjo 78 ct nepriemoką ir tuo pačiu metu ji turėjo 166 Lt permoką. Kiek pamenu, nepriemoka susidarė dėl PVM delspinigių, o permoka buvo dėl daugiau nei deklaruoto sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Nenorėčiau daugiau komentuoti“, – apie išduotą pažymą DELFI sakė atleidžiama VMI viršininko pavaduotoja.

Finansų ministras pareikalavo paaiškinti, kodėl atleista V. Vildžiūnaitė

Finansų ministras Rimantas Šadžius pareikalavo išsamios informacijos apie VMI viršininko pavaduotojos atleidimą.

„Man reikia objektyvios informacijos, tokie klausimai nebūna paprasti, todėl noriu atsargiai vertinti situaciją“, – BNS sakė finansų ministras.

Anot ministerijos pranešimo, R. Šadžiui buvo netikėtas jos atleidimas ir informavimas apie jau įvykusį faktą. Pasak jo, nepriimtina, kad pavaduotoją iš pareigų skubotai, paskutinėmis savo darbo dienomis atleido VMI viršininkas Modestas Kaseliauskas, kurio kadencija nepratęsta ir nuo liepos 1-osios jis jau nebedirbs.

R. Šadžius BNS teigė kol kas negalintis atskleisti, kas laikinai vadovaus VMI: „Dar įsakymas nepasirašytas, kai tik bus pasirašytas – informuosime. Tai bus vienas iš pavaduotojų“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.