Naujienų srautas

Lietuvoje2014.06.30 13:15

D. Grybauskaitė žada netvirtinti ministrų, kurie neatleis įtartintų viceministrų

BNS 2014.06.30 13:15

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pareiškė netvirtinsianti ministrų, kurie neatleis vadinamajame „juodajame sąraše“ esančių viceministrų.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pareiškė netvirtinsianti ministrų, kurie neatleis vadinamajame „juodajame sąraše“ esančių viceministrų.

„Ne, netvirtinsiu“, – žurnalistams Šalčininkų rajone, Dieveniškėse, sakė prezidentė.

Pasak šalies vadovės, įtartintų viceministrų sąrašas sudarytas pagal Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) medžiagą, remiantis Kriminalinės žvalgybos įstatymu. D. Grybauskaitės vertinimu, ši situacija leistų valdančiajai koalicijai „apsivalyti“.

„Tai nėra juodas sąrašas, tai yra sąrašas, sudarytas pagal Kriminalinės žvalgybos įstatymą. Pirmą kartą mes šį įstatymą naudojame, kuris pradėjo veikti nuo 2013 metų. Valdančioji dauguma turi galimybę remdamasi juo ir informacija iš STT apsivalyti. Jeigu to nebus padaryta, valdančiąją daugumą pavadinsiu kriminaline“, – kalbėjo prezidentė.

Reaguodamas į šiuos šalies vadovės žodžius, premjeras sakė, kad visiems pareigūnams Vyriausybėje bus taikomi vienodi skaidrumo reikalavimai, o viceministrų skyrimas ir atleidimas yra ministrų kompetencijos klausimas.

Vyriausybė grąžins prezidentei savo įgaliojimus po D. Grybauskaitės inauguracijos liepos 12 dieną.

Praeitą mėnesį prezidentė patvirtino, kad STT jai ir premjerui pateikė pažymą apie įtartinus viceministrus. Žiniasklaidoje skelbta, kad iš viso „juodajame“ sąraše yra devyni viceministrai.

Praeitą mėnesį iš pareigų atsistatydino žemės ūkio viceministras „darbietis“ Rytis Šatkauskas.

Žurnalistų paklausta, kaip vertina kai kurių parlamentarų siūlymus ištirti, kas nutekino „juodąjį sąrašą“, D. Grybauskaitė atsakė: „Man atrodo, kad turėtum tirti ne tai, kaip atsirado viešumoje, o kas jame yra“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi