Lietuvoje

2012.09.19 10:04

Seimas nepritarė Ž. Pacevičiaus atleidimui iš STT vadovo pareigų

ELTA 2012.09.19 10:04

Seimo nariai nepritarė Žimanto Pacevičiaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.        

Seimo nariai nepritarė Žimanto Pacevičiaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.      

Antradienį per slaptą balsavimą už jo atleidimą pasisakė tik 38 parlamentarai iš 87 dalyvavusių balsavime.

Ž. Pacevičius: nesiruošiu dirbti

Pats Ž. Pacevičius apie neatleidimą sužinojo iš žurnalistų ir tokią situaciją vadino absurdu.

„Jeigu aš nesiruošiu dirbti, jūs man paaiškinkite, kaip gali būti gerai? Jeigu taip juridiškai, tai man atrodo čia yra absurdas“, – teigė Ž. Pacevičius.

Jo teigimu, norint skirti STT direktorių reikia asmens sutikimo eiti pareigas, tuo tarpu jis tokio noro nepareiškė.

„Reikia naujai kadencijai skirti, o tam, kad būtų skirtas, reikia, kad būtų žmogaus noras išreikštas. O kur tas noras?“ – stebėjosi Ž. Pacevičius.

„Aš vertinu blogai. Nieko nedarysiu, nežinau, ką darysiu, pasižiūrėsime. Yra kadencijos pabaigimas ir panašiai“, – sužinojęs apie Seimo sprendimą oficialiai žurnalistams sakė Ž. Pacevičius.

Paklaustas, kaip elgtųsi, jei prezidentė vis tik bandytų įtikinti jį eiti pareigas antrą kadenciją, STT direktorius sakė nesutiksiąs.

„Ne, aš atsisakysiu. Jeigu priimtas sprendimas, reiškia jis priimtas, tai buvo dar prieš penkis metus. Išeina taip, kad dirbti gerai yra nelabai gerai. Gal čia nelabai rimtai kam atrodo, man čia yra rimti sprendimai ir man jie pakankamai svarbūs. Man tiktai padarė daugiau žalos“, – teigė Ž. Pacevičius.

Prezidentės atstovė: dekretas bus teikiamas pakartotinai

Prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė DELFI sakė, kad dekretas dėl Ž. Pacevičiaus atleidimo iš STT direktoriaus pareigų bus teikiamas antrą kartą.

„STT vadovas išreiškė norą pasibaigus kadencijai tarnybos netęsti, todėl prezidentė teikė Seimui dekretą dėl jo atleidimo. Seimui nepritarus įstatymų nustatyta tvarka dekretas dėl STT vadovo atleidimo bus teikiamas pakartotinai“, – DELFI sakė D. Ulbinaitė.

Rugsėjo 6 d. Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo paprašė Seimo pritarimo Ž. Pacevičiaus atleidimui. Šalies vadovės dekretą antradienį Seime pateikė Prezidentės vyriausiasis patarėjas Jonas Markevičius.

Pasak J. Markevičiaus, šių metų spalio 17 d. pasibaigs Ž. Pacevičiaus kadencija. Prezidentės vyriausiasis patarėjas užtikrino, kad pats Ž. Pacevičius išreiškė norą baigti tarnybą, ir Prezidentė tam pritarė. „Jokių kitų klausimų nebuvo sprendžiama“, – tvirtino J. Markevičius, atsakydamas į parlamentarų į klausimus, susijusius su Ž. Pacevičiaus pasitraukimo motyvais.

Diskusijoje dalyvavę parlamentarai pabrėžė Ž. Pacevičiaus kompetenciją, patirtį ir nerimavo dėl jo tolimesnės karjeros. Prezidentūros atstovas sakė, kad tai priklausys nuo paties Ž. Pacevičiaus apsisprendimo. „Neabejojama, kad jam bus pasiūlymų į jo vertas pareigas“, – teigė J. Markevičius.

Seimo nariai Vytenis Povilas Andriukaitis, Julius Veselka, Vidmantas Žiemelis piktinosi, jų nuomone, ydinga sistema, kuri nesuteikia ateities karjeros garantijų tokiems tarnybą paliekantiems pareigūnams.

„Mes nesukūrėme sistemos, kad pareigūnai, gerai dirbę, baigę kadenciją, būtų valstybės rezerve, kad jie būtų apsaugoti“, – apgailestavo V. P. Andriukaitis.

STT vadovo postą paliekantis Ž. Pacevičius iš Seimo tribūnos užtikrino, kad pats apsisprendė pakeisti darbą. „Tarnyba sudėtinga, sunki (...). Buvau apsisprendęs išeiti anksčiau, bet nutariau tęsti tarnybą iki šios kadencijos pabaigos. Pats esu apsisprendęs pakeisti darbą, gal kitoje tarnyboje“, – aiškino politikams Ž. Pacevičius, prašydamas pritarimo jo atleidimui.

Ž. Pacevičius STT vadovo pareigas eina nuo 2007 m. spalio 17 d.