Naujienų srautas

Lietuvoje2012.09.18 14:42

Konstitucijos 20-mečiui pažymėti – jau tradiciniu tapęs egzaminas

Minint 20-ąsias Lietuvos Konstitucijos metines, šalies piliečiai kviečiami pasitikrinti savo teisines žinias tradiciniame Konstitucijos egzamine.

Minint 20-ąsias Lietuvos Konstitucijos metines, šalies piliečiai kviečiami pasitikrinti savo teisines žinias tradiciniame Konstitucijos egzamine.

Konstitucijos egzaminas rengiamas jau šeštą kartą. Šiemet spalio 4 dieną pirmajame egzamino etape dalyviai varžysis atskirose grupėse: 1–4, 5–7, 8–10 ir 11–12 klasių moksleiviai, suaugusieji, nuteistieji, teisinį išsilavinimą turintys asmenys bei egzaminą laikysiantys internetu.

Mažiausiems dalyviams bus skirta kūrybinė užduotis – nupiešti jubiliejinį Konstitucijos viršelį. O spalio 18-ąją bus surengtas antrasis egzamino etapas.

„Pirmame etape užduotys susidės iš 30 uždaro pobūdžio testo klausimų. Antrajame etape bus 19 uždaro pobūdžio klausimų – testų ir vienas atviras klausimas, kas, matyt, vertinimo komisijai bus pats įdomiausias dalykas, tai yra interpretacijos ir aiškinimo objektas“, – teigė M. Romerio universiteto Teisės fakulteto prodekanė Regina Valutytė.

Į antrąjį egzamino etapą pateks ne mažiau kaip į 25 klausimus teisingai atsakę dalyviai. Laikyti egzamino bus renkamasi miestų ir rajonų savivaldybėse, mokyklose ir universitetuose, įkalinimo įstaigose, taip pat jis bus laikomas internete vieno portalo specialiai sukurtoje rubrikoje.

„Konstitucijos egzamino klausimai bus kiek įmanoma arčiau žmogaus. Kad tai būtų savasties pažinimo dalis, o ne išmokimas kažkokio gražaus teksto, kuris kažkada prieš 20 metų buvo priimtas ir jau, galbūt, žmonės užmiršo kaip ir kodėl“, – kalbėjo teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Pirmąkart 2007-aisiais surengtame Konstitucijos egzamine teisines žinias pasitikrino iki tūkstančio, o pernai – jau per 30 tūkst. dalyvių.

„Žinoti Konstituciją, mano supratimu, reiškia žinoti Konstitucijos dvasią, o ne raidę. Žinoti raidę, reiškia žinoti tekstą. Žinoti tekstą – tai ne tik suvokti, kas parašyta ir nieko daugiau, tačiau po tuo tekstu slypi gilus ir platus turinys“, – sakė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas,egzamino vertinimo komisijos pirmininkas Gintaras Kryževičius.

Spalio 25-ąją, Konstitucijos minėjimo dieną, 28 geriausiai egzamino užduotis atlikę piliečiai bus apdovanoti prezidentūroje projekto partnerių įsteigtais prizais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi