Lietuvoje

2014.06.30 06:36

Keliolika milijonų kainavęs referendumas neįvyko

Arnas Mazėtis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.06.30 06:36

Dėl rekordiškai mažo rinkėjų aktyvumo referendumas dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams sekmadienį neįvyko, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.

Dėl rekordiškai mažo rinkėjų aktyvumo referendumas dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams sekmadienį neįvyko, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.

Vakar surengtame referendume dėl Konstitucijos nuostatų pakeitimo savo valią išreiškė beveik 270 tūkst. (14,97 proc.) Lietuvos piliečių, t. y. mažiau, nei pasirašė už referendumo paskelbimą. Siūlytoms pataisoms pritarė beveik 71 proc. balsavusių rinkėjų.

Aktyviausiai referendume dalyvavo Ignalinos rajono gyventojai – čia savo valią pareiškė beveik 24 proc. rinkėjų. Mažiausias aktyvumas buvo Visagine, kur balsavo 8 proc. rinkimų teisę turinčių Lietuvos piliečių. Vyriausybė referendumui surengti skyrė 13,5 mln. litų. Juo siūlyta keisti Konstituciją taip, kad žemė ir jos ištekliai priklausytų tik Lietuvos piliečiams ir valstybei. Taip pat siūlyta, kad referendumui surengti reikėtų 100 tūkst., o ne 300 tūkst. parašų. Kad referendumas įvyktų, jame turi dalyvauti daugiau kaip pusė balsavimo teisę turinčių asmenų.

O policija svarsto galimybę pradėti ikiteisminį tyrimą dėl vieno iš referendumo iniciatorių Pranciškaus Šliužo elgesio per LRT televizijos debatus praėjusį penktadienį. Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla sako, kad dėl jo pasisakymų yra gautas skundas. Iš viso policija yra gavusi 21 pranešimą apie galimus pažeidimus, susijusius su referendumu. Vakar Jurbarke sulaikytas vienas asmuo, agitavęs žmones ateiti balsuoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.