Lietuvoje

2014.06.29 21:05

Per LRT laidą išsakyti grasinimai P. Šliužui gresia ikiteisminiu tyrimu

ELTA 2014.06.29 21:05

Per LRT debatų laidą penktadienį referendumo iniciatoriaus Pranciškaus Šliužo išsakyti grasinimai gali virsti ikiteisminiu tyrimu.

Per LRT debatų laidą penktadienį referendumo iniciatoriaus Pranciškaus Šliužo išsakyti grasinimai gali virsti ikiteisminiu tyrimu.

„Turime du pranešimus, kurie balansuoja ant ikiteisminio tyrimo ribos. Kalbu apie pranešimą apie užvakarykštę laidą per LRT, kuomet vienas iš laidos dalyvių, manau, tikrai pakankamai neatsakingai žarstėsi tam tikrais kaltinimais ir raginimais, ir galimai bus sprendžiamas klausimas dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo“, – teigė Lietuvos policijos departamento generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla.

Tokie nemalonumai gresia P. Šliužui, grasinamo pobūdžio palyginimais pasisvaidžiusiam per LRT debatų laidą.

„Aš galiu pakartoti lietuvių klasikos filmo „Niekas nenorėjo mirti“, kai Marcinkus gavo laišką: parduosi, arsi sovietams žemę – nudėsim kaip šunį. Galiu pakartoti. Man labai patiktų posakis: parduosi užsieniečiams žemę – nudėsim kaip šunį“, – sakė P. Šliužas LRT debatų laidoje.

Pasak generalinio komisaro pavaduotojo, taip pat bus priimamai sprendimai dėl galimai įžeidžiamo pobūdžio komentarų elektroninėje erdvėje.

Iš viso nuo birželio 24 d., 7 val., iki sekmadienio, 19 val., policija yra gavusi 21 pranešimą apie galimus pažeidimus, susijusius su referendumu. Daugiausiai pranešimų yra gauta iš Klaipėdos regiono – 8, Vilniaus – 4, Kauno – 2, Panevėžio – 3, Alytaus – 2, Marijampolės – 2.

Yra pradėtos dvi administracinės teisenos, dėl penkiolikos pranešimų informacija yra tikslinama ir vyrauja pranešimai dėl galimo agitacijos pažeidimo.