Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

KAM politikos direktorius: NATO pajėgų Baltijos regione turi būti dar daugiau

BNS 2015.09.08 13:45

Saugumo priemonės Baltijos regione turi būti toliau stiprinamos, penktadienį vykusiame susitikime su JAV gynybos departamento tarptautinio saugumo direktoriumi Dereku Cholletu pabrėžė Lietuvos krašto apsaugos ministerijos (KAM) gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis.

Saugumo priemonės Baltijos regione turi būti toliau stiprinamos, penktadienį vykusiame susitikime su JAV gynybos departamento tarptautinio saugumo direktoriumi Dereku Cholletu pabrėžė Lietuvos krašto apsaugos ministerijos (KAM) gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis.

„NATO pajėgų dislokavimas ir sustiprinta oro policijos misija yra puiki NATO šalių solidarumo išraiška agresyvios Rusijos politikos fone. NATO priemonės yra teisingas atsakas į susidariusią situaciją, tačiau sąjungininkų pajėgų buvimas regione turi būti toliau didinamas“, – KAM pranešime spaudai cituojamas V. Urbelis.

Susitikime, kuriame dalyvavo visų trijų Baltijos šalių gynybos politikos direktoriai, buvo pabrėžta visų trijų valstybių parama JAV prezidento pasiūlymui skirti papildomą 1 mlrd. JAV dolerių papildomoms saugumo priemonėms regione.

Baltijos šalių atstovai pabrėžė, kad yra pasiruošę skirti papildomas investicijas siekiant užtikrinti tinkamą atvykstančių pajėgų priėmimą.

„Lietuva daro daug žingsnių, kad JAV ir kitų sąjungininkų buvimas mūsų regione būtų naudingas tiek mums, tiek atvykstantiems JAV ir kitų sąjungininkų kariams“, – sakė V. Urbelis.

Trys Baltijos šalys paminėjo skiriamą papildomą finansinę paramą šalims, atvykstančioms į oro policijos misiją, poligonų ir kitos mokymo infrastruktūros plėtrą, kariuomenės modernizavimą.

D. Cholletas skatino Lietuvą ir kitas Baltijos šalis vykdyti įsipareigojimus dėl gynybos biudžeto didinimo. Jis pabrėžė, kad JAV Kongreso nariai pritars naujoms saugumo priemonėms tik tada, kai matys realius Europos valstybių žingsnius didinant išlaidas gynybai bei skiriant bent 20 proc. gynybos išlaidų įsigijimams. JAV atstovas sveikino Lietuvos pastangas 2014 metais padidinti gynybos biudžetą 20 proc. ir skatino iki 2020 metų pasiekti 2 proc. limitą.

Susitikimo metu taip pat buvo aptartos pagalbos Ukrainai, regioninio bendradarbiavimo ir santykių su Rusija temos.

KAM politikos direktorius kartu su savo kolegomis vizito JAV metu taip pat susitiko su įtakingų JAV kongreso narių patarėjais ir smegenų centrų (angl. think tanks) atstovais. Susitikimų metų buvo pristatyta saugumo situacija regione, Baltijos šalių atsakas į krizę Ukrainoje ir padėtis Afganistane.

Dainų šventė 90-mečio minėjimas Kaune: tiesioginė transliacija iš Kauno Dainų slėnio.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi