Lietuvoje

2014.06.28 13:50

Nebegalima agituoti referendume

BNS 2014.06.28 13:50

Šeštadienį valanda po vidurnakčio įsigaliojo draudimas agituoti referendume dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams bei juridiniams asmenims.

Šeštadienį valanda po vidurnakčio įsigaliojo draudimas agituoti referendume dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams bei juridiniams asmenims.

Referendumo įstatymas numato, kad agitacija draudžiama likus 30 valandų iki balsavimo referendume pradžios ir balsavimo dieną iki balsavimo pabaigos. Leidžiama palikti tik nuolatinę vaizdinę agitaciją tam skirtose vietose, jeigu ji iškabinta likus ne mažiau kaip 48 valandoms iki balsavimo pradžios.

Referendumo agitacijos draudimo laikotarpiu jokių vaizdinių referendumo agitacijos priemonių, išskyrus tas, kurias išleido Vyriausioji rinkimų komisija, negali būti balsavimo patalpoje ir 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa.

Sekmadienį Lietuvoje vyks referendumas dėl žemės pardavimo užsieniečiams bei juridiniams asmenims. Privalomąjį referendumą dėl Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnių pakeitimo Seimas paskelbė piliečių reikalavimu, iniciatoriams surinkus reikiamus parašus.

Konstitucijos 9 bei 147 straipsnius referendumu siūloma keisti nustatant, kad referendumas skelbiamas ne mažiau kaip 100 tūkst. piliečių reikalavimu. Šiuo metu referendumui inicijuoti reikia ne mažiau kaip 300 tūkst. piliečių parašų.

Konstitucijos 47 straipsnį siūloma keisti nustatant, kad žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos piliečiams ir valstybei, taip uždraudžiant žemę parduoti užsieniečiams bei juridiniams asmenims.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.