Naujienų srautas

Lietuvoje2014.06.27 16:24

Prokuratūra nutraukė tyrimą dėl pareigūnų veiksmų Dembavos nužudymo metu

BNS 2014.06.27 16:24

Panevėžio apygardos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl Bendrojo pagalbos centro (BPC) darbuotojų ir Panevėžio policijos pareigūnų veiksmų, reaguojant į Dembavoje išprievartautos ir sudegintos merginos pagalbos pranešimus.

Panevėžio apygardos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl Bendrojo pagalbos centro (BPC) darbuotojų ir Panevėžio policijos pareigūnų veiksmų, reaguojant į Dembavoje išprievartautos ir sudegintos merginos pagalbos pranešimus.

Prokuratūra pranešė, kad nenustatyta teisiškai reikšmingo priežastinio ryšio tarp nesėkmingos nukentėjusiosios gelbėjimo operacijos ir pareigūnų veiksmų.

Kita vertus, prokuratūra pareiškė, kad atliekant tyrimą išaiškėjo teisės aktų spragos.

„Pavyzdžiui, iš pareigūnų analizuotų teisės aktų nėra aišku, kaip turi elgtis policijos pareigūnai ar BPC darbuotojai, kai pagalbos prašantis asmuo skambina naudojant negaliojančią SIM kortelę ar be jos? Arba kokius patarimus ar psichologinę pagalbą reikia duoti asmeniui, kurio judėjimo laisvė suvaržyta degančioje ar padegtoje patalpoje? Taip pat, kokie galimi būdai asmeniui išsilaisvinti iš tokios patalpos, ir panašiai“, – rašoma pranešime.

Prokurorų duomenimis, BPC Šiaulių skyriaus darbuotojai ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnai savo pareigas tą dieną atliko nepažeisdami jų kompetenciją, teises bei pareigas apibrėžiančių teisės aktų reikalavimų.

Kartu pripažinta, kad dėl esamo teisės aktų reglamentavimo, kai kurie valstybės tarnautojai galėjo užtikrinti nepakankamai operatyvų reagavimą į pagalbos prašymą, tad galbūt netinkami jų veiksmai turėtų būti vertinami atlikus tarnybinius patikrinimus.

Pareigūnų manymu, derėtų iš naujo įvertinti reagavimą į pagalbos prašymus reglamentuojančius teisės aktus, šalinant jų trūkumus, aiškiau išdėstant pagalbą teikiančių darbuotojų elgesio taisykles ir jų įgyvendinimą.

Visą šalį sukrėtęs nepilnametės nužudymas įvykdytas pernai rugsėjo 21 dienos rytą. Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad Julius Jakubaitis ir 23 metų Deividas Antanaitis rugsėjo 21 dienos rytą Panevėžyje, apsvaigę nuo alkoholio bei psichotropinių ir narkotinių medžiagų, pamatė stotelėje laukiančią autobuso merginą ir jėga įsodino ją į automobilį. Neteisėtai atėmę laisvę ir galimybę priešintis, kaltinamieji prieš nepilnametę panaudojo seksualinę prievartą.

Siekdami nuslėpti šiuos brutalius nusikaltimus, bejėgiškos būklės auką kaltinamieji netrukus nužudė sudegindami gyvą automobilio bagažinėje.

Į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinusi mergina nurodė, jog yra išžaginta ir pagrobta dviejų vaikinų. Ji teigė esanti vežama automobilio bagažinėje, tačiau pareigūnams nepavyko nustatyti skambinančiosios buvimo vietos.

Po valandos gelbėtojai gavo pranešimą apie miške atvira liepsna degantį automobilį. Atvykus į įvykio vietą ir užgesinus automobilį „Volkswagen Passat“, jo bagažinėje rastas sudegęs kūnas. Abu įtariamieji netrukus buvo sulaikyti.

Po šio įvykio iš Bendrosios pagalbos centro vadovo pareigų pasitraukė ilgametis jo vadovas Artūras Kedavičius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi