Naujienų srautas

Lietuvoje2014.06.27 12:33

Šeštadienį LRT radijas transliuos iš Kauno

2014.06.27 12:33

LRT radijas tęsia vasaros keliones po Lietuvą. Šeštadienį kilnojamoji LRT radijo stotis aplankys Kauną – 90-metį švenčiančios Dainų šventės lopšį. 

LRT radijas tęsia vasaros keliones po Lietuvą. Šeštadienį kilnojamoji LRT radijo stotis aplankys Kauną – 90-metį švenčiančios Dainų šventės lopšį.

Speciali LRT radijo transliacija iš Kauno, kuriame prasideda jubiliejinė Dainų šventė, vyks birželio 28 d. nuo 9 iki 11 val. ir 12.10 val. iki 15 val.

Transliaciją pradės „Kultūros savaitė“. Laidos vedėjos Gailutė Jankauskienė ir Raminta Jonykaitė su svečiais diskutuos apie tautines tradicijas, tapatumą šiandien, jų tęstinumą ir kaitą. Klausytojų laukia ir pokalbis ne tik apie šventes, bet ir ne mažiau įdomią, įvairią Kauno kasdienybę, Kauno, kaip aukštojo mokslo miesto, aktualijas.

Po 12 val. žinių į laidos vedėjų kėdes persės Živilė Kropaitė ir Artūras Matusas.  Laidos svečiai – chorų vadovai, dirigentai, istorikai. Kokia Kauno Dainų slėnio istorija? Ąžuolyno pašonėje esantis slėnis dar tarpukariu patraukė dainų šventėms vietos ieškančių  kompozitorių dėmesį. 

Kita tema – Pirmojo pasaulinio  karo  šimtmetis: karo pėdsakai  Lietuvoje bei  aplinkybės, leidusios susikurti nepriklausomai Lietuvos valstybei. Taip pat – kodėl Lietuvoje Pirmasis pasaulinis karas yra atsidūręs Antrojo pasaulinio karo šešėlyje.    

Klausytojai išgirs, kaip gyvena šiuolaikinis Kaunas. Kaip atgaivinti Laisvės alėją, kokia Nemuno salos vizija ir ar Kauno tarpukario architektūra pateks į UNESCO paveldo sąrašą?                  

Miesto ateitį aptars Kauno vadovai,  architektai, miestiečiai.  LRT radijo studija įsikurs Vilniaus gatvėje, priešais Katedrą.     

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi