Lietuvoje

2012.09.18 08:48

Nepasiturintieji galės pasirinkti advokatą

Zinaida Paškevičienė, LRT Televizijos laida „Šiandien“2012.09.18 08:48

Seimas svarsto Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo pataisas, numatančias leisti nepasiturintiems gyventojams pasirinkti advokatą iš bet kurio šalies miesto, jeigu šis sutiks padėti.

Seimas svarsto Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo pataisas, numatančias leisti nepasiturintiems gyventojams pasirinkti advokatą iš bet kurio šalies miesto, jeigu šis sutiks padėti.

Norėdami padėti nemokamą teisinę pagalbą gaunančiam piliečiui, Panevėžio advokatai turi suktis. Šiuo metu tarnyba turi per du tūkstančius prašymų atstovauti jiems civilinėse bylose ir apie tris tūkstančius prašymų baudžiamosiose.

Advokatai tikina nebespėjantys, todėl Teisingumo ministerijos projektą leisti gyventojams patiems rinktis advokatą iš bet kurio šalies miesto sutinka palankiai.

„Žmogus įvertins, atviriau bendraus su advokatu, geriau pajaus pasitikėjimą juo, jausis, kad gali geriau jam atstovauti. Mes paskiriam kartais advokatą, žmogus susipažinęs su advokatu dažnai prašo jį pakeisti“, – sako Valstybinės gyventojų teisinės pagalbos tarnybos Panevėžyje direktorius Alfonsas Petrauskas.

Panevėžio regione dirbantys 64 advokatai apkrauti darbu, o neįstengiantieji savo lėšomis pasisamdyti advokatą tik džiaugtųsi galėdami pasirinkti.

Siūloma, kad žmonėms atstovauti galėtų ir advokato padėjėjai, juristai.

„Manau, kad žmonėms bus suteikta didesnė galimybė pasirinkti, jeigu jie galbūt iš tų asmenų, kurie sudarė sutartį su nemokama teisine pagalba, neatras sau tinkamo arba norės kokio konkretaus asmens. Aš vertinu teigiamai“, – teigia advokato padėjėjas Ramūnas Vilimavičius.

Taip pat ketinama mažinti popierizmą – nebereikės pristatyti metinės gyventojų turto deklaracijos.

Jei pataisas svarstantis Seimas joms pritars, nemokama valstybės teisine pagalba žmonės galės pasinaudoti ne tik teismuose. Teisininkai nemokamai skatins abi puses susitaikyti, tuo būdu bus sutaupomos lėšos, greičiau išsprendžiamas ginčas.

Pernai valstybė teisinę pagalbą teismuose suteikė daugiau nei 48 tūkstančiams žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.