Naujienų srautas

Lietuvoje2014.06.27 12:55

A. Beliackis atvyko į Lietuvą

Šį mėnesį iš kalėjimo paleistas Baltarusijos žmogaus teisių aktyvistas Alesius Beliackis penktadienį atvyksta į Lietuvą. Vilniuje bus surengta jo spaudos konferencija.

Šį mėnesį iš kalėjimo paleistas Baltarusijos žmogaus teisių aktyvistas Alesius Beliackis penktadienį atvyksta į Lietuvą. Vilniuje bus surengta jo spaudos konferencija.

Praėjusią savaitę Baltarusijoje netikėtai iš kalėjimo išleistas garsus žmogaus teisių gynėjas A. Beliackis, kurio byla tapo politinio susidorojimo simboliu. Jį nuteisė 2011-ųjų rugpjūtį neva už tai, kad nesumokėjo mokesčių už lėšas laikytas užsienio – Lietuvos, Lenkijos – bankuose. Laikyti pinigų Baltarusijoje buvo neįmanoma, valdžia neregistravo politinių represijų aukas ginančios organizacijos „Vesna“.

Lenkijos prokuratūros ir Lietuvos teisingumo ministerijos pareigūnai perdavė Minskui duomenis apie A. Beliackio sąskaitas, vėliau Vilnius ir Varšuva pripažino padarę klaidą ir atsiprašė A. Beliackio artimųjų. Jo byla tapo dar vieno politiškai motyvuoto teismo simboliu, teismas tarsi  nepastebėjo, kad A. Beliackio neva padaryti nuostoliai buvo atlyginti geros valios žmonių surinktomis lėšomis.

A. Beliackis kelis kartus siūlytas kandidatu Nobelio Taikos premijai gauti. Už grotų žmogaus teisių gynėjas turėjo praleisti ketverius su puse metų, bet praėjusią savaitę netikėtai išleistas.

„Viskas įvyko per valandą, susipakavau daiktus, mane įsodino į greitosios pagalbos mašiną, atvežė į stotį, įsodino į traukinį“, – pasakoja žmogaus teisių gynėjas A. Beliackis.

Lietuva tikisi kad, kad Baltarusijoje bus paleisti visi politiniai kaliniai. Penktadienį A. Beliackis lankysis Lietuvoje, kur bus surengta jo spaudos konferencija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi