Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Seimas pritarė įstatymo pataisoms dėl informacijos šaltinio paslapties

LRT.lt2015.09.08 13:45

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Teisės ir teisėtvarkos komiteto patobulintam Visuomenės informavimo įstatymo 8 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Teisės ir teisėtvarkos komiteto patobulintam Visuomenės informavimo įstatymo 8 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Svarstomomis pataisomis siūloma nustatyti, kad Viešosios informacijos rengėjas, skleidėjas, jų dalyvis, žurnalistas turi teisę išsaugoti informacijos šaltinio paslaptį, neatskleisti informacijos šaltinio, išskyrus šiame straipsnyje nurodytus atvejus.

Numatoma, kad įpareigoti atskleisti informacijos šaltinį arba taikyti įstatymuose nustatytas prievartos priemones, kuriomis siekiama atskleisti informacijos šaltinį, galėtų tik teismas motyvuotu sprendimu, kai yra šios sąlygos: atskleisti informacijos šaltinį būtina dėl gyvybiškai svarbių ar kitų ypač reikšmingų visuomenės interesų, taip pat siekiant užtikrinti, kad būtų apgintos asmenų konstitucinės teisės ir laisvės ir kad būtų vykdomas teisingumas, ir kai kitomis priemonėmis atskleisti informacijos šaltinį nėra galimybės arba jos jau yra išnaudotos.

Įstatyme siūloma įtvirtinti, kad krata ir poėmis viešosios informacijos rengėjų, skleidėjų, jų dalyvių, žurnalistų darbo, gyvenamosiose, pagalbinėse patalpose, transporto priemonėse siekiant atskleisti informacijos šaltinį būtų atliekami Baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka, dalyvaujant žurnalistų ir leidėjų organizacijų atstovų susirinkimo įgaliotam atstovui arba šios patalpos, transporto priemonės savininko ar naudotojo pasiūlytam kviestiniui. Žurnalistų ir leidėjų organizacijų atstovų susirinkimas privalėtų patvirtinti ir pateikti suinteresuotoms institucijoms įgaliotų atstovų sąrašą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.