Naujienų srautas

Lietuvoje2014.06.26 17:07

Nutraukė tyrimą dėl Gedimino prospekto trinkelių

DELFI.lt 2014.06.26 17:07

Ikiteisminis tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo rekonstruojant Gedimino prospektą Vilniuje nutrauktas, praneša Generalinė prokuratūra.

Ikiteisminis tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo rekonstruojant Gedimino prospektą Vilniuje nutrauktas, praneša Generalinė prokuratūra.

Toks prokuroro nutarimas priimtas po to, kai iš naujo buvo įvertinti tyrėjų surinkti duomenys, specialistų išvados bei informacija apie bazalto trinkelių kainas. Pareigūnų teigimu, faktinių duomenų, kurie leistų pagrįsti įtarimą piktnaudžiavimu, nenustatyta.

Atnaujinti šį tyrimą prokuratūrą įpareigojo Vilniaus miesto apylinkės teismas, priėmęs 2013 m. gruodžio 2 d. nutartį.

Tačiau net ir atlikus papildomus proceso veiksmus nebuvo gauta jokių objektyvių duomenų, kurie leistų teigti, jog Gedimino prospekto rekonstrukciją 2005 m. vykdę asmenys savo tyčiniais veiksmais nepagrįstai padidino bazalto trinkelių kainą.

2014 m. birželio 13 d. priimtame prokuroro nutarime pažymima, kad bazalto trinkelių bandinių paėmimo aplinkybės leidžia abejoti 2012 m. atliktos ekspertizės rezultatais.

Dar viena problema, kad net ir pakartotinis trinkelių ištyrimas, kuris galbūt patikslintų Gedimino prospekto grindinio rekonstrukcijos defektus, neleistų įvardyti kaltų asmenų, nes baudžiamosios atsakomybės senatis tiesiogiai siejasi su nekaltumo prezumpcija.

Todėl atnaujinto tyrimo metu buvo atsisakyta atlikti pakartotinę trinkelių ekspertizę, mat ji brangiai kainuotų.

Pirmą kartą šis ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas 2013 m. liepos 31 d. prokuroro nutarimu.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo išanalizuota gausi statybinė dokumentacija, gauta iš Vilniaus miesto savivaldybės ir kitų įstaigų, bazalto trinkelių tyrimų protokolai bei kita aktuali tyrimui medžiaga.

Taip pat buvo apklausti prospekto rekonstrukcijoje dalyvavę asmenys, atlikti kiti procesiniai veiksmai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi