Naujienų srautas

Lietuvoje2014.06.26 18:05

STT tirs galimą prekybą viceministrų postais

BNS, ELTA 2014.06.26 18:05

Laikinasis Generalinės prokuratūros vadovas Darius Raulušaitis pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) ištirti liberalų pranešimus dėl galimos prekybos postais Energetikos ministerijoje.

Laikinasis Generalinės prokuratūros vadovas Darius Raulušaitis pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) ištirti liberalų pranešimus dėl galimos prekybos postais Energetikos ministerijoje.

Generalinio prokuroro pareigas einantis pareigūnas taip pat išsakė nusivylimą, kad tokios žinios pateikiamos per žiniasklaidą, o ne teisėsaugai.

„Šiandien pavedžiau STT, kad jie vykdydami savo funkcijas šitą informaciją patikrintų. Dar naudodamasis proga norėčiau išreikšti ir tam tikrą nusivylimą, kad tokio pobūdžio informacija teikiama per žiniasklaidą, viešai, o ne Specialiųjų tyrimų tarnybai ar prokuratūrai, nes tokių tyrimų sėkmė, jeigu būtų elgiamasi antruoju būdu, tikrai būtų didesnė ir perspektyvos išsiaiškinti tokius dalykus būtų didesnės“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė D. Raulušaitis.

„Mes siekiame išsiaiškinti, ar buvo padaryta kokia nors nusikalstama veika, ir jei buvo, ar yra kaltų asmenų“, – klausiamas, ką aiškinsis STT, atsakė laikinasis Generalinės prokuratūros vadovas. Jis sakė į STT kreipęsis savo iniciatyva, pranešimams pasirodžius žiniasklaidoje.

Trečiadienį per Liberalų sąjūdžio frakcijos susitikimą su premjeru Algirdu Butkevičiumi liberalas Gintaras Steponavičius jo paklausė apie esą parduotą energetikos viceministro postą.

„Užkulisiuose kalbama, kad už 250 tūkst. litų Energetikos ministerijoje vienam iš koalicijos partnerių priklausantis postas buvo parduotas, už tokią sumą, ir tas sandėris įvyko dalyvaujant vienai įmonių grupei, kuri turi ilgalaikius interesus šilumos ūkio sektoriuje“, – sakė G.Steponavičius, klausdamas, ar premjerui tokia informacija žinoma.

A.Butkevičius teigė tokios informacijos neturįs ir vadino ją keista. Jis pabrėžė, kad nieko panašaus jam nėra pateikę ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) bei Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovai, su kuriais nuolat bendrauja.

D. Raulušaitis: nei ministrams, nei viceministrams nėra įteikti pranešimai apie įtarimus

D. Raulušaitis sako, kad nei ministrams, nei viceministrams nėra įteikti pranešimai apie įtarimus.

Tai jis ketvirtadienį atsakė Seimo nariams iš Seimo tribūnos, komentuodamas vadinamąjį „juodąjį“ viceministrų sąrašą.

„Ikiteisminio tyrimo pareigūnai nėra nei ministrams, nei viceministrams įteikę pranešimų apie įtarimus“,– sakė D. Raulušaitis.

Jo teigimu, darytina išvada, kad nenustatyta, jog jie galėjo būti padarę veikas, turinčias nusikaltimo požymių.

„Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu nė vienam ministrui ar viceministrui prokurorai ar ikiteisminio tyrimo pareigūnai nėra įteikę pranešimų apie įtarimus, darytina išvada, kad nei kriminalinės žvalgybos tyrimų, nei ikiteisminių tyrimų metu nenustatyta, kad jie galėjo būti padarę veikas, turinčias nusikaltimo požymių“, – sakė D. Raulušaitis.

Kaip ELTA jau skelbė, prezidentei Daliai Grybauskaitei jos prašymu Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateiktame sąraše – devyni viceministrai iš penkių ministerijų. Šiame sąraše minimas žemės ūkio viceministras „darbietis“ Rytis Šatkauskas atsistatydino iš einamų pareigų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi