Lietuvoje

2012.09.17 18:44

R. Šimašius: kompensuojamųjų vaistų nuolaidų kortelė – farmacininkų noras pasipelnyti

ELTA 2012.09.17 18:44

Vyriausybė pirmadienį nepritarė kompensuojamųjų vaistų kortelės socialiai pažeidžiamoms grupėms įvedimui, kurį siūlė Sveikatos apsaugos ministerija.

Vyriausybė pirmadienį nepritarė kompensuojamųjų vaistų kortelės socialiai pažeidžiamoms grupėms įvedimui, kurį siūlė Sveikatos apsaugos ministerija.

Pasak teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus, tokia kortelė tik būtų suteikusi farmacininkams galimybę pasipelnyti gaunant daugiau išmokų iš biudžeto lėšų.

„Tai buvo gana gudrus farmacijos kompanijų planas, kaip, įdėjus kažkiek milijonų, iš mokesčių mokėtojų pasiimti dar daugiau milijonų per kompensuojamų vaistų išmokas jiems. Ne šiandien laikas priimti tokius sprendimus ir įvelti valstybę į farmacijos kompanijų rinkodaros veiksmus“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo sakė ministras.

Pasak ministro, taikant pasiūlytą nuolaidų sistemą, kai kurie žmonės pirktų daugiau valstybės kompensuojamų vaistų, kadangi jiems jie kainuotų kiek mažiau, ir farmacininkai už tai pinigus atgautų iš valstybės.

„Yra tam tikros kortelės, privačiai veikiančios, tikrai nematau priežasties gauti šitą sistemą. Jei kas nors nori daryti tai savo sąskaita, tegu daro, bet įtraukti valstybę į tą rinkodaros programą tikrai nereiktų“, – sakė R. Šimašius.

Sveikatos apsaugos viceministrė Janina Kumpienė sakė, kad nuolaidas socialiai remtiniems asmenims dabar taiko gamintojas „GlaxoSmithKline Lietuva“, bet tai daro tik tam tikrose vaistinėse, kurios priklauso didiesiems tinklams. Dėl to ir to paties vaisto kaina skirtingose vaistinėse skiriasi.

„Todėl mes inicijavome Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimą, kuriuo norėjome perkelti tų nuolaidų kortelių valdymą į valstybės lygmenį, į Valstybinių ligonių kasų administravimą, tam, kad tose vaistinėse iš tiesų susivienodintų tų vaistų kainos ir tomis nuolaidomis galėtų pasinaudoti socialiai pažeidžiami sluoksniai, visi, gaunantys bet kurios rūšies pensiją ar šalpos kompensaciją. Tai praplėstų galinčių pasinaudoti kortele mastą“, – teigė J. Kumpienė.

Projekte buvo numatyta, kad vaistų gamintojų įmokoms į korteles ligonių kasose būtų suformuotas atskiras fondas, į kurį būtų pervedami pinigai tik vaistų priemokoms ir kuris nesusimaišytų su Privalomuoju sveikatos draudimo fondu.

Vyriausybei nepritarus įstatymui, lieka galioti dabar galiojanti tvarka. J. Kumpienė teigė, kad ateityje prie įstatymo pataisų dar bus grįžta.