Lietuvoje

2014.06.26 11:05

K. Masiulis prašo Klaipėdoje grąžinti istorinį Prezidento Smetonos gatvės pavadinimą

ELTA2014.06.26 11:05

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybą su prašymu grąžinti istorinį Prezidento Smetonos pavadinimą uostamiesčio Liepų gatvei.

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybą su prašymu grąžinti istorinį Prezidento Smetonos pavadinimą uostamiesčio Liepų gatvei.

Tarpukariu gatvė buvo taip vadinama pagerbiant tuometinį šalies vadovą. Sovietiniais metais ji buvo pervadinta į Gorkio, o dabar – Liepų. Dar anksčiau gatvė vadinosi Aleksandro vardu.

„Prezidento Antano Smetonos veikla nepakankamai įamžinta. Sovietmečiu jis buvo juodinamas ir šmeižiamas, o apie jo valdymą paskleista daugybė netiesos. Visos vietos ir paminklai, susiję su jo veikla, buvo naikinami. Ne išimtis ir Klaipėda. Istorinio vardo atkūrimas būtų puiki dovana šiemet minimoms A. Smetonos gimimo 140-osioms metinėms“, – sakė parlamentaras.

Šiemet rugpjūčio 10 dieną Lietuva mini A. Smetonos gimimo 140-ąsias metines, taip pat 70-ąsias mirties metines ir 95-ąsias, kai jis tapo Prezidentu.

„Jeigu ne sovietinė okupacija, Klaipėda ir šiandien turėtų Prezidento Smetonos gatvę. Todėl teigiamas uostamiesčio politikų sprendimas būtų istorinės tiesos atkūrimas ir mūsų šalies vadovo darbų pripažinimas“, – teigia K. Masiulis.

Dabartinė Liepų gatvė pradėjo dėliotis dar XVII a. Iš pradžių joje kūrėsi sodininkai, gėlininkai, o kiek vėliau – pirkliai, pramonininkai, tarnautojai. Neretai tai būdavo atvykėliai iš Anglijos. XIX a. turtingi miestiečiai čia pradėjo statytis priemiesčio rezidencijas. Gatvė tapo reprezentacinė, ji pavadinta Aleksandro vardu. Klaipėdai susijungus su Lietuva, gatvei suteiktas Prezidento Smetonos vardas.

Populiariausi

Vaikai
COVID-19 TRUMPAI 7

Lietuvoje

2021.03.01 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: protrūkiai plečiasi pramonės įmonėse, nauji atvejai – darželiuose bei menų mokyklose

243 nauji atvejai, mirė 7 žmonės; atnaujinta 11.27
7
Gitanas Nausėda apsilankė vakcinavimo centre Kaune
9

Lietuvoje

2021.03.01 12:40

Nausėda apie skiepijimo tempus: antrą metų ketvirtį per dieną galėsime vakcinuoti ir po 30–35 tūkst. žmonių

prezidentas sako esąs pasirengęs pasiskiepyti „AstraZenecos“ vakcina; atnaujinta 14.23
9