Lietuvoje

2014.06.25 18:09

A. Butkevičius teigia pirmą kartą išgirdęs apie galimą viceministrų postų pirkimą

ELTA 2014.06.25 18:09

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius teigia pirmą kartą išgirdęs kalbas apie galimą energetikos viceministro posto pirkimą.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius teigia pirmą kartą išgirdęs kalbas apie galimą energetikos viceministro posto pirkimą.

Taip Vyriausybės vadovas reagavo į Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Gintaro Steponavičiaus išsakytą žinią, kad esą sklando informacija, jog už energetikos viceministro postą yra sumokėta 250 tūkstančių litų.

Trečiadienį susitikime su šia frakcija premjeras sakė, kad reguliariai susitinka su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovais, tačiau apie tai nebuvo informuotas.

„Tikrai informacijos neturiu, kad buvo kažkas perkama“, – tvirtino premjeras.

A. Butkevičius teigė galįs atsakingai pareikšti, kad viceministrai, kuriems buvo pareikšti kaltinimai, savo postuose neliks.

Susitikime su Seimo liberalais dalyvavęs energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius taip pat tvirtino nieko nežinąs apie esą pardavinėjamus viceministrų postus jo vadovaujamojoje ministerijoje. „Gal galėtumėt pasakyti, apie kokį viceministrą kalbama?“ – klausė jis.

Tačiau konkreti pavardė nebuvo nurodyta.

Seimo narys G. Steponavičius vėliau žurnalistams sakė, kad pats faktas dėl postų pirkimo yra skandalingas Lietuvai. Paprašytas patikslinti tokias kalbas, politikas sakė, kad tai susiję „su verslo grupe, kuri turi ilgalaikių interesų šilumos ūkyje“.

G. Steponavičių nuvylė premjero reakcija. „Premjero reakcija yra, deja, suvaidintas nustebimas. Nors tikrai yra aišku, kad šita informacija jam nėra staigmena“, – sakė liberalas.

Paklaustas, ar nenorėjo informuoti apie tai atsakingas institucijas, G. Steponavičius sakė, kad Ministras Pirmininkas yra atsakingas už Vyriausybę.

„Mes tikimės, kad iš Ministro Pirmininko bus atitinkami veiksmai, ir mes netrukus pamatysime, ar atitinkami sandėrių padariniai bus pašalinti performuojant ar pertvirtinant Vyriausybės sudėtį“, – sakė jis.

Vėliau Premjeras A. Butkevičius ir energetikos ministras J. Neverovičius susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariais, kur aiškinosi dėl susidariusios situacijos energetikoje.