Lietuvoje

2012.09.17 11:01

Į Parodos kalną jau kyla viešasis ir tarpmiestinis transportas

Beveik tris mėnesius kauniečiams teko įveikinėti aplinkelius, mat Parodos kalnas buvo uždarytas rekonstrukcijos darbams. Ankstų pirmadienio rytą ši transporto arterija vėl uždegė žalią šviesą viešajam transportui (miesto mikroautobusams, autobusams, tarpmiestiniams autobusams) bei spec. tarnybų automobiliams. Kitoms transporto priemonėms kol kas važiuoti Parodos g. ir toliau bus draudžiama. Visus darbus planuojama baigti iki žiemos.

Beveik tris mėnesius kauniečiams teko įveikinėti aplinkelius, mat Parodos kalnas buvo uždarytas rekonstrukcijos darbams. Ankstų pirmadienio rytą ši transporto arterija vėl uždegė žalią šviesą viešajam transportui – miesto mikroautobusams, autobusams, tarpmiestiniams autobusams – bei spec. tarnybų automobiliams. Kitoms transporto priemonėms kol kas važiuoti Parodos g. ir toliau draudžiama. Visus likusius darbus planuojama baigti iki žiemos.

Dėl rekonstrukcijos eismas Parodos kalnu buvo sustabdytas birželio 25-ąją. Viena pagrindinių Parodos kalno rekonstrukcijos priežasčių – buvo siekiama pastatyti troleibusų linijai pritaikytus apšvietimo stulpus bei įrengti troleibusų liniją, kuri sujungs Vytauto ir Savanorių prospektus. Rekonstrukcijos darbams buvo planuojama skirti apie 7,5 mln. litų, troleibusų tinklui – beveik 4 mln. litų.

Tiesa, troleibusai į Parodos kalną pirminiais skaičiavimais galėtų kilti tik kitąmet, mat dar reikia nutiesti kontaktinį troleibusų tinklą. Nors nuo šiandien 5 val. ryto į kalną gali kilti tik viešasis transportas ir spec. tarnybų automobiliai, šia gatve išdrįso važiuoti ir vienas kitas lengvojo automobilio vairuotojas. 

Kauno apskrities policija įspėja vairuotojus, kad eismas Parodos gatve nuo pirmadienio leidžiamas tik viešajam transportui ir spec. tarnybų automobiliams. Parodos g. – K. Donelaičio g. – Vytauto pr. ir  K. Petrausko g. – Parodos g. sankryžose į Parodos g. bus pastatyti kelio ženklai „Eismas draudžiamas“. Eismą prižiūrės policijos pareigūnai

Paskutinį kartą Parodos gatvė buvo tvarkyta prieš septynerius metus.