Lietuvoje

2015.09.08 13:45

VRK nutraukė N. Venckienės Seimo narės įgaliojimus, G. Aleknonis posto atsisako

BNS 2015.09.08 13:45

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) trečiadienį nutrūkusiais pripažino Seimo narės Neringos Venckienės įgaliojimus.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) trečiadienį nutrūkusiais pripažino Seimo narės Neringos Venckienės įgaliojimus.

Mandato ji neteko nuo birželio 25 dienos.

Už tai balsavo 11 VRK narių, Irena Malinauskienė nuo balsavimo nusišalino.

„Ne VRK nutraukė Neringos Venckienės įgaliojimus, tai padarė Seimas, mes tik konstatuojame, kad jos įgaliojimai nutrūkę ir kad Seime atsirado laisva vieta“, – trečiadienį sakė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Birželio 19 dieną Seimas per apkaltą panaikino daugiau kaip metus parlamente nesirodžiusios N.Venckienės mandatą. Šis sprendimas priimtas Konstituciniam Teismui paskelbus, kad neatlikdama savo tiesioginių pareigų N.Venckienė šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką.

N. Venckienė Seime nesirodė nuo praėjusių metų balandžio, kai Seime buvo svarstomas jos teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimas. Prokurorai nori jai pateikti kaltinimus dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo ir piktnaudžiavimo vaiko atstovo teisėmis. Spėjama, kad N. Venckienė gyvena Jungtinėse Valstijose.

G. Aleknonis atsisako dirbti Seime

Buvęs „Drąsos kelio“ partijos kandidatas į Seimo narius Mykolo Romerio universiteto profesorius Gintaras Aleknonis atsisako dirbti parlamente.

„Atsisakau po apkaltos proceso atsiradusios Seimo nario vietos“, – trečiadienį Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdyje sakė G. Aleknonis.

Vėliau BNS jis sakė mandato atsisakęs dėl priežasčių komplekso, bet jų komentuoti nenorįs.

„Aš nenoriu jo (apsisprendimo – BNS) komentuoti ir nekomentuosiu. Dėl šių priežasčių: pirma, aš neturiu žodžių apibūdinti šitai situacijai, antra, manau, kad padorūs žmonės puikiai supranta, o visiems kitiems vis tiek neišaiškinsi“, – teigė G. Aleknonis.

S. Brundza Seimo nario mandato neatsisakys, dėl frakcijos dar spręs

Verslininkas Stasys Brundza pasirengęs užimti laisvą Seimo nario vietą, tačiau jis dar svarsto, kurioje parlamento frakcijoje geriausia būtų dirbti.

„Taip, ketinu“, – trečiadienį BNS sakė S. Brundza, paklaustas, ar ketina dirbti parlamente, panaikinus Seimo narės Neringos Venckienės mandatą ir vietos atsisakius profesoriui Gintarui Aleknoniui.

S. Brundza į Seimą patektų pagal „Drąsos kelio“ partijos kandidatų sąrašą. Jis teigė ketinąs su kitais pagal šį sąrašą išrinktais Seimo nariais tartis dėl darbo frakcijoje.

„Tai turėtų būti kolektyvinis sprendimas. Nepaisant to, kad deklaruojama, jog Seimo nario mandatas laisvas, aš būsiu išrinktas pagal partijos sąrašą“, – tvirtino verslininkas.

Jis neslėpė turįs abejonių, ar verta dirbti mažoje frakcijoje. Anot S. Brundzos, didelė frakcija turėtų didesnę įtaką ir galėtų padaryti daugiau darbų.

Verslininkas tvirtino, kad jam artimiausia atrodo partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcija, todėl, jo manymu, visiems „drąsiečiams“ reikėtų pasvarstyti dėl susijungimo su šia frakcija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.