Naujienų srautas

Lietuvoje2014.06.24 19:36

L. Linkevičius: dėl Rusijos agresijos reikia keisti planus

BNS 2014.06.24 19:36

Dėl Rusijos agresijos Ukrainoje reikia peržiūrėti ligšiolinį gynybos planavimą, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Dėl Rusijos agresijos Ukrainoje reikia peržiūrėti ligšiolinį gynybos planavimą, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Antradienį NATO vadavietėje SHAPE susitikęs su vyriausiuoju sąjungininkų vadu Europoje JAV generolu Philipu M. Breedlove'u L. Linkevičius aptarė aktualius NATO klausimus.

Lietuvos užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad dėl pasikeitusios saugumo aplinkos Vidurio ir Rytų Europoje Lietuva ryžtingai didina gynybos finansavimą siekdama pasiekti 2 proc. BVP iki 2020 metų. Ministras pasidžiaugė, kad jau šiemet Lietuva planuoja skirti papildomus 130 milijonų litų krašto apsaugai, praneša Užsienio reikalų ministerija.

„Dėl Rusijos agresijos Ukrainoje privalome peržiūrėti ligšiolinį gynybos planavimą ir atitinkamai įvertinti saugumo padėtį Vidurio ir Rytų Europoje. Reikia ne tik atnaujinti NATO gynybos planus, bet ir didinti parengties lygį organizuojant bendras Aljanso pratybas bei užtikrinant reikiamą pajėgų lygį mūsų regione“, – pranešime cituojamas ministras L. Linkevičius.

Generolas P. M. Breedlove'as ir L. Linkevičius gerai įvertino birželio 9-20 d. Baltijos šalyse surengtas NATO Sausumos pajėgų karines pratybas „Kardo kirtis“. Sutarta, kad tokios pratybos gerina Aljanso karių parengtį ir didina jų sąveiką atliekant tiek gynybines, tiek puolamąsias užduotis.

Naujienu agenturos BNS informacija skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenes informavimo priemonese bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi