Lietuvoje

2014.06.24 12:14

Orai: šils tik keliais laipsniais, mažės lietaus

LRT RADIJAS, LRT.lt2014.06.24 12:14

Šią savaitę stebuklo tikėtis neverta – orai šils tik keliais laipsniais, tik sulauksime mažiau lietaus.

Šią savaitę stebuklo tikėtis neverta – orai šils tik keliais laipsniais, tik sulauksime mažiau lietaus.

Antradienį palis daugelyje rajonų, kai kur griaudės perkūnija, didesnis lietaus kiekis numatomas rytiniuose ir pietiniuose šalies rajonuose. Tuo metu pajūryje ir Žemaitijoje vyraus ne tokie gausūs lietūs. Pūs nemalonus šiaurės vakarų vėjas – vietomis gūsiai sustiprės iki 15 m/s“, – LRT radijo eteryje sakė sinoptikė Edita Gečaitė.

Jos žodžiais, dieną termometrai rodys 13–18 laipsnių. Labiausiai sušils Pietų Lietuvoje – temperatūra kils iki 15–17 laipsnių, vėsiausia bus Šiaurėje – 13–15 laipsnių šilumos.

Naktį iš antradienio į trečiadienį palis tik kai kur. Daugiausiai – rytiniuose šalies rajonuose. Tačiau ir trečiadienio dieną dar daug kur palynos.

„Artimiausiomis dienomis po truputį – vienu kitu laipsniu – šils, tačiau nebus karšta, nes nuo Skandinavijos į Lietuvą ir toliau plūsta vėsesnis oras, todėl trečiadienį temperatūra kils iki 14–19 laipsnių šilumos, o prie jūros bus apie 15 laipsnių šilumos“, – nurodė sinoptikė.

Anot E. Gečaitės, ketvirtadienį įšils iki 16–21 laipsnio šilumos. Vėsiausia vėl bus prie jūros. Penktadienį temperatūra išliks panaši.

„Nuo ketvirtadienio sumažės ciklono įtaka– sulauksime daug mažiau kritulių. Penktadienį, taip pat kaip ir ketvirtadienį, nesmarkiai palynos tik dienos metu, o ir šeštadienį lietaus nebus daug“, – teigė specialistė.

Sinoptikė pridūrė, kad šį savaitgalį link Lietuvos pasisuks šiltesnio oro masė, tačiau šiluma atkeliaus kartu su trumpais lietumis ir perkūnijomis. Kitos savaitės pradžioje taip pat numatomi trumpalaikiai lietūs ir ne ką šiltesni orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.