Lietuvoje

2014.06.24 09:44

L. Linkevičius su NATO ministrais aptars santykius su Rusija

BNS 2014.06.24 09:44

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius antradienį dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime, kur bus aptariami santykiai su Rusija ir krizė Ukrainoje.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius antradienį dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime, kur bus aptariami santykiai su Rusija ir krizė Ukrainoje.

Antradienį ir trečiadienį Briuselyje NATO užsienio reikalų ministrai taip pat kalbės apie Vidurio ir Rytų Europos saugumo užtikrinimo priemones ir kitas aktualijas rengiantis Aljanso viršūnių susitikimui Velse rugsėjo 4–5 dienomis, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Taip pat numatomas L. Linkevičius susitikimas su vyriausiuoju sąjungininkų vadu Europoje (SACEUR) JAV generolu Philipu M. Breedlove‘u.

Pokalbio metu bus aptartos regione vykstančios pratybos, parama sąjungininkių gynybai, pasikeitusi saugumo padėtis regione ir Lietuvos įsipareigojimas pasiekti 2 proc. nuo bendrojo vidaus produkto gynybos finansavimą iki 2020 metų.

Briuselyje užsienio reikalų ministrai taip pat vertins narystės NATO siekiančių šalių pažangą bei tolesnes jų integracijos perspektyvas. Numatyti posėdžiai dėl tolesnio bendradarbiavimo su Aljanso partneriais ir NATO įsitraukimo užtikrinant saugumą Afganistane po šioje šalyje birželio 14 dieną vykusių prezidento rinkimų

Rugsėjo 4–5 dienomis Velse, Jungtinėje Karalystėje, vyksiančiame NATO viršūnių susitikime Aljanso valstybių ir vyriausybių vadovai aptars NATO ateities raidos, santykių su Rusija peržiūros Ukrainos įvykių kontekste, taikos palaikymo Afganistane ir kitus strateginės svarbos klausimus bei priims deklaraciją dėl transatlantinio ryšio.

NATO viršūnių susitikimai tradiciškai rengiami kas dvejus metus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.