Lietuvoje

2014.06.23 12:43

Švenčiamos Joninės

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, BNS2014.06.23 12:43

Pirmadienį Lietuvoje švenčiama Joninių naktis.

Pirmadienį Lietuvoje švenčiama Joninių naktis.

Etnologai sako, kad trumpiausią vasaros naktį deginami laužai, pinami vainikai, ieškoma paparčio žiedo, džiaugiamasi augmenija ir jaunu atžalynu, artėjanti nakties šventė skirta linksmybėms.

Nuo 2003-ųjų Joninės Lietuvoje paskelbtos nedarbo diena.

Ugniagesiai perspėja gyventojus atsargiai kūrenti Joninių laužus

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) ragina gyventojus būti budrius, o Joninių laužus kurti laikantis taisyklių.

„Kurdami laužą gyvenamojoje vietovėje, prisiminkite, kad tai leidžiama daryti ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių. Poilsiavietėje laužavietės paprastai būna išskirtos akmenimis, plytomis, apsaugine žemės juosta. Jei nerandate laužavietės, ugnį reiktų kurti atokiau nuo medžių, atkreipiant dėmesį į dirvožemį – išdžiūvusios durpės gali greitai užsiliepsnoti, o rengti laužavietę ant samanų ar gadinti miško paklotę iš viso yra draudžiama“, – nurodo PAGD.

Taip pat draudžiama besikūrenančias laužavietes palikti be priežiūros, o baigus kūrenti laužą ugniavietę būtina užgesinti apipilant žarijas vandeniu, smėliu ar žemėmis.

Pasak ugniagesių, kelerių metų gaisrų statistika rodo, kad laisvadieniais, o ypač švenčių dienomis, gaisruose žūva daugiausia žmonių, padaugėja ir kitų skaudžių nelaimių.

Neatsargus žmogaus elgesys su ugnimi šiemet sukėlė 4274 (pernai – 3405) gaisrus ir jau nusinešė 15 žmonių gyvybes, dar 34 asmenis traumavo.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei nedelsiant kviesti ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Ugniagesiai-gelbėtojai įspėja, kad šventinę naktį reikia saugiai elgtis prie Joninių laužų, o kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei, kviesti gelbėtojus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.