Lietuvoje

2014.06.23 09:54

L. Linkevičius ES ministrų susitikime aptars padėtį Ukrainoje

BNS2014.06.23 09:54

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienį dalyvaus Liuksemburge vyksiančiame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybų posėdyje.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienį dalyvaus Liuksemburge vyksiančiame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybų posėdyje.

Jame ES užsienio reikalų ministrai apsvarstys situaciją Ukrainoje, įvykius Pietų kaimynystėje, padėtį Irake, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Ministrų susitikimo išvakarėse L. Linkevičius BNS sakė, kad nerimą kelia sunkiosios ginkluotės patekimas į Ukrainą.

„Tai, kad patenka ne tik ginkluoti žmonės, bet patenka ir labai grėsmingi ginklai, sunkieji ginklai – priešlėktuviniai ginklai, net tankai, be abejonės, tai yra sąsajos su Rusija. Šių ginklų nenusipirksi parduotuvėje ir šiaip jau nelabai įmanoma gauti“, – teigė ministras.

Jis apgailestavo, kad tokie veiksmai vyksta Ukrainui prezidentui Petro Porošenkai pristatant savo taikos planą.

„Žinant, kad prezidentas P. Porošenka pateikė savo taikos planą, labai apmaudu, kad kai jis jį pristato (...), tuo metu vis dėlto nesiliauja tos provokacijos“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Jo tvirtinimu, P. Porošenka savo planą žada pristatyti ir Liuksemburge Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybai.

Įvykiams Ukrainoje ES užsienio reikalų ministrai planuoja skirti didžiausią dėmesį.

L. Linkevičius tvirtino neabejojąs, kad birželio 27 dieną Briuselyje bus pasirašytas ES asociacijos susitarimas su Gruzija ir Moldova bei baigta pasirašyti sutarties dalis su Ukraina.

„Neabejoju, kad įvyks (pasirašymas – BN) ir su Gruzija, ir su Moldova, ir pabaigsime pasirašymą su Ukraina“, – sakė ministras.

Liuksemburge ES užsienio reikalų ministrai taip pat politinę padėtį Sirijoje po birželio 3 dieną įvykusių prezidento rinkimų, įtemptą vidaus politinę ir sudėtingą saugumo situaciją Libijoje bei gegužės 26–27 dienomis vykusių Egipto prezidento rinkimų rezultatus.

Antradienį Liuksemburge vyksiančiame ES Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje dalyvaus užsienio reikalų viceministras Vytautas Leškevičius. Šiame posėdyje bus ruošiamasi birželio 26–27 dienomis Europos Vadovų Tarybos susitikimui, kuriame bus aptariami energetinio saugumo klausimai, svarstomos laisvės, saugumo ir teisingumo erdvės gairės bei tęsiamos diskusijos dėl ES klimato ir energetikos politikos strategijos 2020–2030 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.