Lietuvoje

2012.09.15 09:22

Sostinėje mitinguotojai pliekė švietimo ministrą

Vilniuje, prie Švietimo ir mokslo ministerijos, penktadienį mitingavo Lietuvos pedagogai ir pedagogų profesinių sąjungų atstovai. Taip jie išreiškė savo nuomonę kadenciją baigiančių švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi.

Vilniuje, prie Švietimo ir mokslo ministerijos, penktadienį mitingavo Lietuvos pedagogai ir pedagogų profesinių sąjungų atstovai. Taip jie išreiškė savo nuomonę kadenciją baigiančių švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi.

Į mitingą susirinko keli šimtai pedagogų. „Profsąjungos – prieš švietimo saulėlydį“ pavadintas mitingas surengtas Lietuvos švietimo profesinės sąjungos ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) Žemaitijos susivienijimo iniciatyva.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius teigė, kad ši akcija yra surengta siekiant išreikšti požiūrį į kadenciją baigiantį švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių.

„Nė iš vietos nepajudintas mokyklos finansavimo tobulinimas. Ateis laikas, kai tos pačios ydos išlįs ir aukštojo mokslo sistemoje. Nepaisant ministro skelbto popierizmo mažinimo, tokių darbų padaugėjo“, – sakė jis. A. Jurgelevičius neslėpė, kad mitingas yra glaudžiai susijęs su artėjančiais rinkimais.

LPŠDS Žemaitijos susivienijimo pirmininkas Eugenijus Jesinas kaltino ministeriją sprendimus priimant vienašališkai. Taip pat, jis teigė, kad trūksta teisės aktų, apibrėžiančių mokyklų darbą. Jo manymu, daugiau atsakomybės turi tekti tėvams. „Mūsų siūlytos pataisos buvo atmestos kaip neatitinkančios teisės normų“, – sakė jis.

A. Jurgelevičius ir E. Jesinas mitingo dalyvių vardu pasirašė reikalavimų sąrašą, kurį žadėjo įteikti ministerijos darbuotojams. Tarp išreikštų priekaištų minima: dialogo stoka, jų manymu, neskaidrus ir neefektyvus švietimo lėšų naudojimas įvairiems projektams. Taip pat pateikti keturi reikalavimai: koreguoti švietimo įstaigų finansavimo tvarką, koreguoti mokytojų darbo apmokėjimo tvarką, į pedagogų kvalifikaciją apibrėžiančių teisės aktų kūrimą įtraukti ir pedagogų profesines sąjungas, taip pat ir kitus teisės aktus derinti trišalėje taryboje ir su profesinėmis sąjungomis.

„Šios įstaigos požiūris į mus žiūrėti pro žaliuzes daug ką pasako. Toks jausmas, kad jie yra pasiruošę mus visus nušluoti nuo žemės paviršiaus“, – sakė pradinių klasių mokytoja, atvykusi į Vilnių iš Varnių.

G. Steponavičiaus penktadienį nebuvo Švietimo ir mokslo ministerijoje. Jis buvo išvykęs į renginį Kaune.

Švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys teigė, kad dialogas tarp ministerijos ir pedagogų vyko. „Yra darbo grupė, dirbame kartu. Ką tuomet reiškia dialogas? Profesinės sąjungos turi savo nuomonę, mes – savo“, – sakė jis.