Lietuvoje

2015.09.08 13:45

V. Landsbergis tiesioginius merų rinkimus laiko keliu į feodalizaciją

BNS2015.09.08 13:45

Tiesioginiai merų rinkimai – tiesioginis kelias į feodalizaciją, teigia opozicinės Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis.

Tiesioginiai merų rinkimai – tiesioginis kelias į feodalizaciją, teigia opozicinės Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis.

„Stiprus ir, pridėčiau, amžinas meras, man atrodo, neatrodo idealas. Nes tikriausiai turėsime stiprius merus daugybę metų ir Pagėgiuose, ir Druskininkuose, ir Kėdainiuose. Tai Lietuvos kelias į feodalizaciją. Taip pat ten dar yra šeimos su paveldėjimais, ir turėsime merus kaip Vidurinėje Azijoje, kaip Baltarusijoje, ir panašiai“, – tiesioginius merų rinkimus per partijos tarybos posėdį Kaune kritikavo V. Landsbergis.

Jo teigimu, nereikėtų bijoti garsiai reikšti savo poziciją, net jeigu ji prieštarauja populiariajai nuomonei.

TS–LKD šeštadienį vykstančiame tarybos posėdyje svarsto nutarimą, kuriame kritikuojamas šiuo metu Seime svarstomas tiesioginių merų rinkimų modelis.

„Svarstomi įstatymų projektai, įteisinantys tiesioginius merų rinkimus be aiškaus konstitucinio tokių rinkimų ir tokios pareigybės apibrėžimo, gali sukelti daug chaoso ir žmonių pagrįsto nusivylimo, kad taip išrinktas meras neturės pakankamų valdžios įgaliojimų“, – rašoma nutarime.

Seimas šią savaitę po svarstymo pritarė Savivaldybių tarybų rinkimų pataisoms, kurios Lietuvoje įtvirtintų tiesioginius merų rinkimus. Dar liko vienas balsavimas dėl pataisų priėmimo.

Valdantieji žada, kad tiesioginiai merų rinkimai bus įteisinti jau artimiausiems, kitų metų vasario pabaigoje arba kovo pradžioje vyksiantiems savivaldybių tarybų rinkimams.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt