Lietuvoje

2014.06.21 13:55

TS–LKD rinkimų štabui vadovaus R. Juknevičienė

BNS2014.06.21 13:55

Šeštadienį posėdžiaujanti Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) taryba patvirtino savivaldos rinkimų štabą – jam vadovaus Seimo narė Rasa Juknevičienė.

Šeštadienį posėdžiaujanti Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) taryba patvirtino savivaldos rinkimų štabą – jam vadovaus Seimo narė Rasa Juknevičienė.

„Atvirai pasakysiu, kad nesu labai sužavėta šituo pasiūlymu ir nelabai man patiko tas siūlomas darbas, tačiau, kaip ir jūs visi, esu pareigos žmogus, todėl darysiu viską, kad tie rinkimai būtų kaip galima sėkmingesni“, – kalbėjo R. Juknevičienė.

Ji nesiėmė prognozuoti, kaip konservatoriams seksis per savivaldos rinkimus, teigdama, kad tai itin priklausys nuo kiekvieno skyriaus veiklos.

„Šiuose rinkimuose yra įtraukiama labai daug žmonių. (...) Čia aišku, ir ambicijos, ir tikslai, ir jausmai yra – reikės bandyti apjungti tuos interesus į vieną, kad partija kaip galima geriau pasirodytų“, – kalbėjo konservatorė.

R. Juknevičienė atkreipė dėmesį, kad į partijos kandidatų sąrašus įrašomi asmenys, dar neseniai buvę konservatorių konkurentais rinkimuose, ir teigė, kad partija turėtų dėl to tvirtai pasisakyti.

Štabo nariais tapo Jurgis Razma, Valentinas Stundys, Arvydas Anušauskas, Dainius Kreivys, Andrius Vyšniauskas, Kazys Starkevičius, Donatas Jankauskas, Monika Navickienė, Jonas Survila ir Paulius Saudargas.

Taip pat sudaryta štabo patarėjų grupė, kuriai priklauso 16 konservatorių.

Savivaldos rinkimai vyks kitų metų vasarį arba kovą.

Dėl valstybės konservatoriai svarstytų darbą valdančiojoje koalicijoje

Opozicinė Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD) svarstytų galimybę prisidėti prie valdančiosios koalicijos, jeigu sulauktų tokio pasiūlymo, tačiau to greičiausiai neįvyks, šeštadienį per partijos tarybos posėdį sakė TS–LKD pirmininkas Andrius Kubilius.

„Mes atvirai pasakėme, kad jeigu jie (socialdemokratai – BNS), matydami tas savo sistemines problemas, svarstytų kokius nors pasikeitimus ar pakeitimus, kurie būtų tikrai naudingi Lietuvai, visos koalicijos mastu, mes pasiruošę būtume tai rimtai svarstyti, bet tikrai nesisiūlome į kažkokias valdžias ir valdančias koalicijas (...), bet vardan valstybės reikalų, esame pasiruošę svarstyti“, – kalbėjo A. Kubilius.

Tačiau konservatorių lyderis prognozavo, kad pasikeitimų valdančiojoje koalicijoje greičiausiai neįvyks iki pat kitų Seimo rinkimų.

„Bet, matyt, kad tokios sunkaus mąstymo perspektyvos nebus, nes atrodo, kad koalicija ir socialdemokratai nėra pasirengę kokioms nors didesnėms pertvarkoms, ir ta koalicija laikysis tokia, kokia yra. Čia nei mes, nei prezidentė per daug negalės ką nors pakeisti. Iš to seka, kad iki pat 2016 metų matysime, ką matėme jau per šitos koalicijos darbų pirmuosius jau beveik greitai prabėgusius porą metų: stagnaciją, neskaidrumą ir kitus panašius dalykus“, – valdančiuosius kritikavo Seimo opozicijos lyderis.

Kalbėdamas apie įvykusius Europos Parlamento ir prezidento rinkimus A.Kubilius teigė vertinantis juos teigiamai.

„Rezultatai tikrai neblogi, palyginti ir su ankstesniais rinkimais: jeigu pasižiūrėtume į balsų skaičius, tai 2009 metais laimėjome 150 tūkst. balsų, dabar beveik 200 tūkst. – tiek pat kiek 2012 metų Seimo rinkimuose. Taip, vietų gavome Europos parlamente mažiau nei turėjome po 2009 metų rinkimų, bet tie rinkimai buvo tuo unikalūs, kad visi mūsų konkurentai buvo tokie silpni, kad su 150 tūkst. balsų gavome dvigubai daugiau vietų nei dabar“, – kalbėjo A. Kubilius ir pabrėžė, jog rinkimai konservatoriams buvo naudingi ir tuo, kad jie buvo gerokai mažiau sėkmingi socialdemokratams.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.