Lietuvoje

2014.06.21 12:46

VTEK nebeviešina naujai pateiktų interesų deklaracijų

BNS 2014.06.21 12:46

Jau antras mėnuo, kai Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nebeviešina naujai pateiktų, papildytų ar patikslintų privačių interesų deklaracijų duomenų.

Jau antras mėnuo, kai Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nebeviešina naujai pateiktų, papildytų ar patikslintų privačių interesų deklaracijų duomenų.

Tarnybinės etikos prievaizdai teisinasi, kad jų kompiuteriai lūžta dėl išaugusių privačius interesus deklaruojančiųjų gretų, nes pertvarkos ėmęsi politikai nepasirūpino naujos deklaravimo sistemos tobulinimu, rašo „Lietuvos žinios“.

Pavasarį Seimas priėmė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pataisas, kuriomis išplėstas privačius interesus deklaruojančių asmenų sąrašas. Jame atsirado ministerijų kolegijų, Privalomojo sveikatos draudimo tarybos nariai, gydytojai, odontologai ir farmacijos specialistai, dirbantys biudžetinėse ir viešosiose įstaigose, kurių savininkė yra valstybė ar savivaldybė.

VTEK sekretoriato vadovo Tomo Čaplinsko teigimu, deklaruojančiųjų privačius interesus padaugėjo mažiausiai kone penktadaliu.

„Kad įgyvendintume visus naujus reikalavimus, būtina atitinkama, kur kas galingesnė, nei dabar turime, technika. Jau pastebėjome, kad pateikiant naujas deklaracijas ir jas papildant, sistema pradeda iškraipyti jau esamų deklaracijų duomenis. Natūralu, kad ji yra perkrauta, todėl laikinai ir sustabdėme", – teigė jis.

Pasak T. Čaplinsko, pagal optimistinį scenarijų, jeigu VTEK bus duota lėšų technikai įsigyti, rudenį deklaracijos vėl turėtų būti prieinamos visuomenei.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.